YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Yaptıkları tam bir rezalet ve ihanettir
Başbakan Davutoğlu Demirtaş'ın Rusya'da Türkiye'yi eleştirmesini ve Eren Erdem olayını yorumladı. Davutoğlu, "Yaptıkları tam bir rezalet ve ihanettir" dedi.
Başbakan Davutoğlu: Yaptıkları tam bir rezalet ve ihanettir
24 Aralık 2015 / 12:51 Güncelleme: 24 Aralık 2015 / 13:30

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kobi ve Girişimcilik Ödül Töreni'nde konuştu.

Davutoğlu, "Rus uçakları masumları katlederken, Moskova'da onlarla yan yana gelmek tam bir ihanettir. HDP Eş Başkanı'nın Rusya'da "Rus uçağının düşürülmesi yanlıştı" demesi tam bir ihanettir" dedi.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Tam bir rezalet ve ihanettir

Genç kardeşlerimizi direniş adı altında teröre davet edenler başarılı olamayınca yurt dışında kapı kapı dolaşıp bizi şikayet ediyorlar...Sınırımızı ihlal eden Rus uçağını düşürmemiz, 78 milyon halkımızın onurudur. HDP Genel Başkanı Demirtaş'ın koşa koşa Rusya'ya giderek destek vermesi tam bir rezalet ve tam bir ihanettir.

Rus uçakları Suriye'de sivilleri katlederken Moskova'da Rusya'ya destek vermek sadece bu ülkeye değil insanlığa ihanet. Rusya'nın zulmüne karşı sesimizi yükseltmek asli görevimizdir. Şimdi özellikle bu partiye oy vermiş vatandaşlarımızın o gür seslerini duymak istiyoruz.

Kobani'de kardeşlerimiz katliama maruz kaldığında mücadele verdiysek Bayır Bucak Türkmenlerine de destek vermek görevimizdir.

Böyle milletvekili size yakışır

Türkiye İran'la sorun yaşarsa İran'ın yanında yer alırım ne demek. Bu Kurtuluş Savaşı'nda işgalcilerle bir olan psikolojiyle aynı şeydir. CHP dönüp bir muhasebe yapmalı. Maalesef hainlik eden bu sözler karşısında Kılıçdaroğlu "Ben vekilimi yedirmem" dedi. Böyle bir vekil de ancak size yakışır.

Bizim ak dediğimize kara demenize alıştık da bari bu ülkenin itibarına saygı duyum. Bu ülkeye bir aidiyetiniz olsun bu boş bir çabadır. Türkiye'nin itibarı öyle hezeyanlarla zedelenmez. Bütün dünya büyük bir başarı ile çıktığımız 1 Kasım seçimlerini konuştu. Hiç merak etmeyin biz bu aykırı seslere kulak da asmayız pabuç da bırakmayız. Biz önümüze bakacağız. her gün yeni bir icraatla karışınızda olacağız.

Genç nüfusu teşfik ediyoruz

"Dışişleri Bakanı'yken bana biri Twitter üzerinde şöyle bir mesaj gönderdi " Sayın bakanım sizin teşvikinizle Kenya'dayım. Ama polis beni içeri almıyor. Lütfen yardım edin" dedi. Hemen büyükelçimize söyledim kendisini gidip aldı. Bu vazgeçmemektir işte. 2002'den önce neden böyle yatırımlar yoktu.

Fabrika sahipleri bile çocuğunun hayatını garantiye almak için devlet memuru olsun diye uğraşıyordu. Şimdi iş sahipleri artık günlük değil yıllara dayalı planlar yapıyorlar. İnsanımızın hayatını bütünlüklü şekilde el aldık. Her başarının altında insan var. Dünyanın en büyük altın ve mücevher yataklarına sahip olsanız ama bunu üretecek ve satacak insan yoksa ne işe yarar? Günümüzde öyle işler var ki, sermaye ve alana da gerek yok. Sadece zeka ve girişimcilik yeter. Özellikle genç ve kadın nüfusumuzu teşvik ediyoruz.

Kobilerimizin yanındayız

Hükümet olarak en önemli başarılarımız arasında ekonomi faktörüdür. Birçok ülke Türkiye'de uygulanan rasyonel ekonomil modelini örnek alıyor. Ekonomik politikamızın en çok fayda sağladığı Kobilerdir. Ekonominin bel kemiği kobilerdir. Onun içindir ki G20'de buna yer verdik. Türkiye'nin ilerlemesinde Kobilerin yeri çok büyüktür. Türkiye milli gelirini bu rakamlara getirdiyse bunda Kobilerimiz etkili olmuştur. Hiçbir zaman statükoya değil devrimci bir anlayışla küresel bir perspektif geliştirdik. KOSGEB olarak Kobilerimizin yanındayız.

Terörden etkilenen esnafa yardım

Terör örgütü, bazı odakların maşalığını üstlenerek terör olaylarını yeniden başlattı. Bu örgüt her dönem birilerinin kucağındaydı. Başka devletlerin emrindeydi. Camilerimizi yıkıp ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın iş yerlerini yakıyorlar. Bunlar hep nafile çabalar. kardeşliğimizin önüne hendek kazanlar kazdıkları hendeklerin içine kendileri düşecekler. Terörden etkilenen esnafımıza gerekli desteği vereceğiz. Bölgede ekonomik hayatın canlanması için ek adımlar atacağız.

KOSGEB bir destek kurumu ama aynı zamanda bir eğitim kurumu. Dünyada en önemli mesele genç istihdam meselesidir. Gençler iş sahibi değilse sosyal patlama riski var.

zaten teroristler
 // mustafa
vay bu adamlar pkk nin siyasette ki hali. Terörist bunlar dagdakilerle farkı zaten yok. hala ihanet falan deniyor. kundaktaki çocuk biliyor bunların ne olduğunu. siz ne yapiyorsunuz bunların ihaneti karşı...
24 Aralık 2015 20:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler