YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Vatan için her türlü fedakarlığı yaparız
Başbakan Davutoğlu, "Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Bu Toroslar'ın çocukları olarak bizler bu vatanın birliği, beraberliği için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız" dedi.
Başbakan Davutoğlu: Vatan için her türlü fedakarlığı yaparız
23 Eylül 2015 / 19:18 Güncelleme: 23 Eylül 2015 / 19:23

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'nın Hadim ilçesinde vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutladı. Hazreti Hadimi Türbesi önünde bekleyen kalabalığı selamlayan Başbakan Davutoğlu, Türkiye'den giden herkesin hac ibadetlerinin kabul olması temennisinde bulundu.

Oralarda edilen duaların bugünlerde Türkiye'deki kardeşlik için, İslam dünyasının acılarının dinmesi için çok önemli olduğuna vurgu yapan Davutoğlu, vatandaşlardan kardeşliğin pekişmesi, Türkiye'nin her yerinde muhabbetin tahkim edilmesi için dua istedi.

"Boynumuzu, başımızı eğmeyiz"

"Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Allah bu ülkeyi bölmek isteyenlere, kardeşi kardeşten ayırmak isteyenlere fırsat vermesin. Bu Toroslar'ın çocukları olarak bizler bu vatanın birliği beraberliği için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız" ifadelerini kullanan Başbakan Ahmet Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Her zaman olduğu gibi sizi, Hadimlileri yanımda görmek bana en büyük güç kaynağı olacak. Bugünden itibaren Hadim'den bütün Konya'ya, bütün Türkiye'ye mesaj olarak 1 Kasım seçimlerinin de sılayı rahimden startını vermiş oluyoruz. Bütün hayırlı yolculuklara çıkarken gelir, Hazreti Mevlana ve Hazreti Hadimi'den destur alırız. Şimdi tekrar hayırlı bir yolculuğa çıkıyoruz. Adaylarımızı tespit ettik. Bayramla birlikte tekrar milletimizin huzuruna çıkmak üzere yollara revan oluyoruz. İnşallah 1 Kasım'a kadar hepinizden beklediğim duanızı eksik etmeyin, ülkemizin birliği beraberliği için her an niyazda olun. 1 Kasım'a kadar bütün akrabalarınızla ayakta olun. 1 Kasım'da inşallah bize bir zafer ikram edin. Sizler bizim yanımızdaysanız, Hazreti Hadimi'nin torunları bizim yanımızdaysa, bizi yalnız bırakmayacaksa, her türlü zorluğa güçlüğe karşı Allah'ın izniyle dimdik durur, en güçlü şekilde Toros Dağları gibi onların karşısında boynumuzu, başımızı eğmeyiz."

Herkesin bayramını tebrik eden Davutoğlu, "Allah bayramımızı mübarek kılsın. Kardeşliğimizi daim kılsın, ülkemizi kudretli, şefkatli kılsın. Devletimize, milletimize zeval vermesin" duasıyla konuşmasını tamamladı.

Başbakan Davutoğlu, daha sonra Hazreti Hadimi'nin Türbesi'ni ziyaret etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler