YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu toplu açılış gerçekleştirecek
Başbakan Davutoğlu toplu açılış gerçekleştirecek
21 Aralık 2015 16:12
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bakanlık olarak Düzce’de hizmete alınacak eserlerin toplam yatırım bedelinin 50 Milyon TL’yi geçtiğini söyledi. Yapılan bu eserlerin açılışını Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’dan yapacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan, 2,4 milyar lira yatırım bedelli 175 eser hizmete alınacak. 23 Aralık Çarşamba günü Ankara’da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Düzce de payını alacak.

Ülke genelinde hizmete alınacak bu tesislerden Düzce’nin de payına düşeni aldığını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Düzce’de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 2 adet tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alacağız” dedi.
Hizmete alınacak DSİ’ye ait eserlerin içme suyu ve taşkın koruma tesislerinden oluştuğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Tamamladığımız 3 adet taşkın koruma tesisini tek tesis olarak değerlendirdik. DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Akçakoca ilçe merkezine içme ve kullanma suyu temin edeceğiz. 1 il, 1 ilçe merkezi, 1 köyü taşkın zararlarından koruyacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce Düzce’de yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonu yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 50 milyon TL’yi geçiyor” diye konuştu.

BARAJ 5 MİLYON METREKÜP İÇME VE KULLANMA SUYU TEMİN EDECEK

Düzce’nin Akçakoca İlçesi Sarma Deresi üzerinde tesis edilen Akçakoca Barajı 18 milyon 513 bin liraya mal oldu. Baraj 1 milyon 860 bin metreküp depolama hacmine sahip bulunuyor.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Hizmete alacağımız Akçakoca Barajı ile ilçe merkezine yılda 5 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temin edeceğiz” dedi. 

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler