YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Tarihi bir adım atacağız
Başbakan Ahmet Davutoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi. Davutoğlu, Başbakanlığın İzmir ofisini açacaklarını söyledi
Başbakan Davutoğlu: Tarihi bir adım atacağız
24 Mayıs 2015 / 09:08 Güncelleme: 24 Mayıs 2015 / 09:15

Başbakan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
 
İzmir gerçekten zarif bir şehir, hayat tarzı anlamında rafine bir kültüre sahip. Büyükşehirler, önemli şehirler, gelenleri kendisine benzetirler ve yeniden şekillendirirler.
 
Başbakanlığın İzmir ofisini açıyoruz
 
Yarın tarihi bir adım atacağız. Siyasi iradeyi İzmir'e taşımak üzere yarın Başbakanlığın İzmir ofisini açıyoruz. İzmir'de merkezi planlamanın, devletimizin, hükümetimizin İzmir'e verdiği önemi gösterecek şekilde... Bizzat ben Başbakan olarak sık sık İzmir'e geleceğim. Bir takım toplantıları İzmir'de yapacağım.

Allah aşkına eskiden karakola giden bir arkadaş şimdi işkenceyle karşılarışırım diye bir şey düşünüyor mu? Karakolları şeffaf hale kim getirdi. Şimdi Doğu'ya gidiyoruz meralar şenlenmiş sürüler çıkmış yaylalara, hayvancılık gelişiyor. Doksanlı yıllarda bunlar mümkün müydü.?
 
Şimdi bizim Van'ı da İzmir kılmamız lazım. Avrupa'da ilk kez denizin üzerini doldurarak denizin üzerine havalimanı inşa ettik. Allah aşkına bunların görülmesi lazım.
 
Muhalifimin onuru
 
Muhalifimin de onuru benim onurumdur. Onun için muhterem bir hanıfendiye kaset üzerinden şantaj yapıldı. Ve ben hemen çıktım tepki gösterdim. Türkiye'deki bütün kadınların onuru bizim onurumuzdur. Birileri vaktinde bu başörtülü diye ikna odaları kurmuştu. O zaman onlara karşı mücadele ettik haklıydık yine mücadele ederiz.
 
Siirt'te kadın kolları başkanımız saldırıya uğruyor ama kimse sesini çıkarmıyor.
 
Bu millet aydınlığı gördü artık puslu havaya prim vermez. 17 Ağustos depreminde devlet Sakarya'ya günler sonra gitti. Ama şimdi ise Nepal'de deprem oldu,

Haiti'de deprem oldu ve oralara ilk inen uçak Türk Hava Yolları uçağı oldu. Bunların artık görülmesi lazım.
 
İzmir ve Türkiye ile ilgili vizyonumuz bellidir. Sık sık gelip sizlerle buluşacağız.

Kimseye karşı önyargımız yok çünkü Türkiye'yi ateş çemberinin ortasında özgürlükler ve istikrar adası yapmak istiyoruz.

 // safa
helal boyle baskakana helal bukulmuyen dik duran cumur basbakanimizi uyan turkiyem uyan boyle yigit erdemli tayiple ahmetle kimse yikamaz bizi uyan turkiyey sahip cikalim devletimize hukumetimize haydi el ele birlikte bozalim bu keferenin yillardir yaptigi oyunu bozalim acilsin onumuz dolsun turkiyem hizmete doysun...
24 Mayıs 2015 12:05
 // murat
isteriz başbakanımız hep yanımız da olsun biz türk ve kürt halkı onun la ALLAH yar ve yardımcısı olsun...
24 Mayıs 2015 10:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler