YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu son noktayı koydu
Başbakan Davutoğlu son noktayı koydu
12 Kasım 2015 06:56
İş dünyasıyla bir araya gelen Davutoğlu, seçim vaatleri konusunda son noktayı koydu. Davutoğlu, "vaatlerimizin hayata geçirilmesi hem Türkiye'nin ihtiyaç hissettiği reformların yapılabilmesi için yoğun bir çalışmaya başladık" dedi.

Başbakan Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde iş dünyası ve çalışma hayatı temsilcilerini ağırladı.

BAŞBAKAN OLARAK SİZE SÖZ VEREBİLİRİM...

1 Kasım seçimleriyle istikrarın teminat altına alındığını söyleyen Davutoğlu, "Başbakan olarak size şu sözü verebilirim: Önümüzdeki 4 yıl içinde bu istikrar ortamı sürecektir. Kimsenin siyasal gelecek bağlamında kaygıları olmamalı. Planlarınızı yaparken kısa dönemli yapmayın, devamlı olacak bir istikrar ortamına göre yapın. Siyasi istikrarın bozulmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi.

TÜM VAATLER HAYATA GEÇECEK

Davutoğlu, yaptığı konuşmada, "1 Kasım seçimleri sonrası tek parti imkanı oluşunca daha önce yaptığımız gibi hem beyannamemizde söz konusu olan vaatlerimizin hayata geçirilmesi hem Türkiye'nin ihtiyaç hissettiği reformların yapılabilmesi için yoğun bir çalışmaya başladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesine kadar geçecek süreçte bütün teknik teorik hazırlıkların tamamlanması talimatını arkadaşlarımıza verdim.

Daha önceki hükümet oluşumlarından farklı olarak, bu akşamki toplantıda da hükümet programının yazımına geçmeden önce iş dünyamızın, emek dünyamızın temsilcileri ile, toplum kesimimizin bütün büyük kitle örgütlerinin temsilcileriyle buluşup hükümet programımızla ilgili vereceğimiz nihai şekilden önce sizlerin kanaatlerini almak ve bu çerçevede de önümüzdeki dönemi planlamayı arzu ettik.

Önümüzde 1 Kasım seçimleri sonrası ortaya çıkan siyasi tabloyla 4 yıllık bir istikrar dönemi var. Daha uzun sürecek bir istikrar dönemi var, mutlaka 4 yıldan sonra da istikrar devam edecek. Bu 4 yıl içinde başka bir seçim kesintisi olmayacak" ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler