YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu Pakistan Başbakanı Şerif'e taziyelerini iletti
Başbakan Davutoğlu Pakistan Başbakanı Şerif'e taziyelerini iletti
28 Mart 2016 20:17
Başbakan Davutoğlu, telefonda görüştüğü Pakistan Başbakanı Şerif'e Lahor'da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle taziyelerini iletti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, telefonda görüştüğü Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'e, Lahor'da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle taziyelerini iletti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Davutoğlu görüşmede, 70'den fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açan terör saldırısını kınadı ve kardeş Pakistan'ın acısını paylaştığını ifade etti.

Başbakan Şerif nezdinde Pakistan halkına taziye dileklerini ileten Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Pakistan'ın terörle mücadelesinde yanında olduğunu da vurguladı.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ise Davutoğlu'na teşekkür etti ve Türkiye'deki terör saldırılarını kınadıklarını yineleyerek, Pakistan ve Türkiye'nin güç birliği içerisinde terörizmi alt edeceklerinden emin olduğunu kaydetti.

Başbakan Davutoğlu, bilahare görüştüğü, Lahor'un merkez şehri olduğu Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif'e de taziye ve dayanışma dileklerini iletti.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler