YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu muhalefete seslendi: En azından köstek olmayın!
Başbakan Ahmet Davutoğlu YASED resepsiyonunda açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, vize muafiyeti için muhalefetin desteğine ihtiyaç olduğunu söyleyerek "En azından köstek olmasınlar" dedi.
Başbakan Davutoğlu muhalefete seslendi: En azından köstek olmayın!
09 Mart 2016 / 20:10 Güncelleme: 09 Mart 2016 / 20:25

Başbakan Ahmet Davutoğlu YASED resepsiyonunda konuştu. Başbakan Davutoğlu, Haziran ayında başlayacak vize muafiyeti için muhalefetin desteğine ihtiyaç olduğunu belirterek "En azından köstek olmasınlar. Vize muafiyeti 50-60 yıllık bir rüyadır, bunu gerçekleştireceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

 "Biz, Türkiye'deki hiçbir sermayeyi, yabancı sermaye olarak görmüyoruz. Türkiye'ye yatırım yapan kim olursa olsun, bu ülkenin asli unsurudur. Hangi ülkeden gelmiş olursa olsun, bu ülkeye güvenen kim olursa olsun bizim fahri vatandaşımızdır, ekonomimizin ise asli unsurudur. Onun için Türkiye'ye yatırım yapan bütün uluslararası yatırımcıları, Türk ekonomisinin ayrılmaz parçaları olarak görüyoruz, hiç kimseyi yabancı görmüyoruz."

"Reformlar yapılamazsa rekabetçi yönünüzü kaybedersiniz. Niteliksel dönüşüm için vereceğiniz her proje destek bulacaktır. Dönüşüm programının takibini yakından yapıyoruz. Uygulamadaki sorunları bizlerle paylaşın."

"Haziran ayında inşallah vize muafiyeti sağlanacak. Buradan muhalefet liderlerine çağrıda bulunmak istiyorum; Yasal düzenlemelerin 1 Mayıs'a kadar Meclisimizden geçmesi lazım ki hazirana kadar Avrupa Birliği içindeki süreçler de tamamlansın. Muhalefetin desteğine ihtiyacımız var. En azından köstek olmamasına ihtiyacımız var. Engelleyici bir tutumla Meclisi bloke etmesinler, bu kanunları çıkaralım."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler