YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: MHP bize destek olmadı...
Başbakan Davutoğlu, TBMM Başkanlık seçimine değinerek, "MHP kendi adayını çıkardı. MHP bize destek olmuş değil. MHP kendi çizgisinde yürüdü. Biz kendi çizgimizde yürüdük. Burada MHP'nin mesajı bize değil CHP'yeydi" dedi.
Başbakan Davutoğlu: MHP bize destek olmadı...
03 Temmuz 2015 / 08:07 Güncelleme: 03 Temmuz 2015 / 08:11

AK Parti Genel Merkezi'nde Kanal 7 televizyonunun canlı yayınına katılan Davutoğlu, Mehmet Acet'in sorularını yanıtladı.

İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanlığına seçilmesinin AK Parti-MHP koalisyonunun bir işaret fişeği olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceğine ilişkin soru üzerine Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinin yeni bir siyasi tablo çıkardığını söyledi.,

MHP'nin mesajı bize değildi

Davutoğlu, çıkardıkları adaya destek konusunu pazarlık meselesi yapmayacaklarını belirterek, "MHP kendi adayını çıkardı. MHP bize destek olmuş değil. MHP kendi çizgisinde yürüdü. Biz kendi çizgimizde yürüdük. Kendi başarısızlıklarını başka partilerin tutumlarına kimse yüklememeli.

Sayın Bahçeli de, aslında 'Dördüncü tura adayımız kalmazsa' demekle aslında CHP'ye bir mesaj vermiş oldu. Bize değil CHP'ye mesaj verdi. Yani 'Gelin İhsanoğlu'na destek verirseniz dördüncü turda da biz desteği devam ettiririz', dedi. Nitekim onların da ortak çatı adayıydı. Burada MHP'nin mesajı bize değil CHP'yeydi. Bahçeli'nin mesajı CHP'ye idi. Bunu ben böyle okudum üçüncü bir taraf olarak" şeklinde konuştu.

Milletvekillerinin bu konuda ilkeli tutum sergileyeceğini bildiğini dile getiren Davutoğlu, "Dolayısıyla burada AK Parti kazanmadı, ilkeli duruş kazandı. Burada çözüm arayan yöntem kazandı" dedi.

Davutoğlu, Türkiye'de, AK Parti olmadan herhangi siyasi bir denklemin oluşturulamayacağının da görüldüğünü vurguladı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler