YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri için tarih verdi
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu. Hükümet kurma çalışmalarına değinen Davutoğlu; "Bugün yeni bir süreç başlayacak" dedi. Davutoğlu, haftaya koalisyon görüşmelerine başlayacağını da ifade etti.
Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri için tarih verdi
09 Temmuz 2015 / 11:59 Güncelleme: 09 Temmuz 2015 / 12:43

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Bugün yeni bir süreç başlayacak"

"Bugün başkanlık divanı oluşacak ve yeni bir süreç başlayacak. Görevlendirme de bugün verilecek.  Bazı partiler, Cumhurbaşkanlığı makamını tartışmaya çalışıyor. Bunu tartışma konusu yaptırmayız. Cumhurbaşkanı'nın "süreci geciktirdiğini " iddia edenler, Anayasa'yı bilmeyenlerdir. Bugünkü hükümetin meşruiyeti konusunda kimsenin süphesi olmasın."

Koalisyon görüşmeleri için tarih verdi

"İnşallah önümüzdeki hafta, Ramazan Bayramı öncesinde ilk tur görüşmeleri (hükümet kurma görüşmeleri) yapmayı planlıyorum. Bu takvim çerçevesinde usulümüz de açık ve net olacak. Kamuoyundan hiçbir şey gizlemeyeceğiz, şeffaf bir şekilde görüşeceğiz, yapıcı olacağız."

"Türk siyasi tarihinde kara leke"

"Sayın Baykal üzerinden yapılan spekülasyonlarda, MHP'nin Grup Başkanvekili'nin, din ile parti arasında ilişki kurarak sarf ettiği söz, kesinlikle hepimiz tarafından kınanan, hiçbir şekilde kabul edilemeyecek, Türk siyasetine kara bir leke olarak geçmiş bir sözdür"

"Cumhurbaşkanına 'fanusa girecek' ifadesini kisme kullanamaz"

"Hiç kimse Cumhurbaşkanı makamına dönüp 'fanusa girecek' gibi bir ifade kullanamaz. Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilmiştir ve üstlendiği yüce görev, fanusa girmeyi değil, halkın arasında olmayı, milletin geleceği konusunda görüş beyan etmek gerektiğinde, bunu da tereddütsüz etmeyi bir hak olarak gören bir makamdır."

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler