YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Kıyamete kadar kimse geri getiremeyecek
Başbakan Davutoğlu: Kıyamete kadar kimse geri getiremeyecek
27 Ekim 2015 13:37
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde Çalışan Kadınlar Buluşması'nda konuşuyor. Davutoğlu, "28 Şubat sürecinde yaşananlar kıyamete kadar geri getirilemeyecek" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde Çalışan Kadınlar Buluşması'nda konuştu.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Kadınlara hürmet göstermeyen bir toplumun ahlakni değerlerini koruması mümkün değildir. Bizim bütün hedefimiz, bütün gayretimiz, bu ülkenin kadınlarının, annelerinin, kız çocuklarının yüzlerini sürekli gülümsemeyle taçlandırmaktır. Bana göre bir siyasi iktidarın en büyük hayali bütün vatandaşlarının ve bu arada da kadınlarının mutluluğunu ve gülümsemelerini temin etmesi olmalıdır. Bizim de derdimiz, davamız budur."

Kıyamete kadar geri gelmeyecek

"13 yıl boyunca çözülmesi hayal dahi edilemeyen sorunlarda çok ciddi yol katettik. Başörtüsü sorununu tamamen çözdük. 25 dönemde ilk defa başörtülü kadınlarımız diğer kadınlarımız gibi Meclis'e girme imkanı buldu. Kıyamet kadar kimse 28 Şubat zihniyetini geri getiremeyecek. Allah'a çok şükür o günler geride kaldı."

Annem hayatta olsa ayakalrını yıkardım

"Kadınlarımız toplumun temel taşıdır. Annelerimiz bizim baştacımızdır. Keşke annem hayatta olsaydı, ayaklarını bile yıkardım. Anne baba hakkı ödenmez"

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler