YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu ile görüşen Baykal'dan koalisyon açıklaması
MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşen Deniz Baykal, Çankaya Köşkü'nde Başbakan Davutoğlu ile görüştü
Başbakan Davutoğlu ile görüşen Baykal'dan koalisyon açıklaması
26 Haziran 2015 / 15:54 Güncelleme: 26 Haziran 2015 / 16:06

CHP’nin Meclis Başkan adayı Baykal idün AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve HDP Eşbaşkanı Demirtaş’tan randevu istemişti.

İlk görüşmesini MHP lideri Devlet Bahçeli ile yapan Deniz Baykal, Başbakan Davutoğlu ile görüşmek için Çankaya Köşkü'ne geldi. Baykal'ın daha sonra  saat 16.00’da HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir araya gelmesi bekleniyor.

İLK GÖRÜŞME BAHÇELİ İLE BAŞLADI

CHP tarafından TBMM Başkanlığına aday gösterilen Antalya Milletvekili Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi TBMM'deki makamında ziyaret etti.

Meclis'e saat 11.00'de gelen Deniz Baykal'ı Devlet Bahçeli, MHP grup odasının kapısında kapıda karşıladı. Grup Başkanvekili Oktay Vural da ikilinin görüşmesine katıldı.

1-20150626160258.jpg

BAYKAL'DAN İLK AÇIKLAMA

Görüşme sonrası açıklama yapan Baykal, "Kendisine, Meclis Başkanlığı yönetimine yönelik anlayışımı, Türkiye'deki siyasi tabloyu nasıl gördüğümü, ne gibi sorumlulukların, görevlerin bize düştüğüne inandığımı aktardım. Kendisini ayrıca önemli siyasi temaslar konusunda bilgilendirdim. Görevimi yaptığımı düşünüyorum. Seçime giderken önemli bir partimizin genel başkanı olarak Sayın Bahçeli'nin bu konuları benim ağzımdan duymasına ihtiyaç vardı diye düşünüyorum. Çok yararlı bir görüşme oldu benim için. Sayın Bahçeli'ye teşekkür ediyorum." dedi.

Baykal, "Destek alabildiniz mi?" sorusuna, "Onları konuşmadık" karşılığını verdi.

DENİZ BAYKAL, BAŞBAKAN DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmek üzere Çankaya Köşkü'ne geldi. Davuroğlu ile Baykal'ın görüştü. Başbakan Davutoğlu ile görüşen Deniz Baykal çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. 

Baykal; koalisyon görüşmeleri ile Meclis Başkanlığı arasında bir bağlantı yok. CHP'nin herhangi bir parti ile koalisyon konusunda yaptığı bir görevlendirme de söz konusu değil. Sayın Başbakan'ın da aynı şekilde herhangi bir koalisyon çalışmasını sürdürmekte olmadığına dair kendisinden bilgi aldım. Koalisyon görüşmelerinin olması için Başkanlık Divanı'nın olması gerekiyor. Daha görevlendirme yapılmadı. Koalisyon görüşmeleri o zaman başlayacaktır. Takvim bu. Başkanlık Divanı'nı seçilmiş arkadaş yapacak. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler