YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: HDP, PKK ile selfiden vazgeçsin
Başbakan Davutoğlu, HDP'nin 8 Haziran'dan itibaren silahlanmaya ve ayaklanmaya çağırdığını açıklayarak, "HDP'ye diyoruz ki terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeç de meşru siyaset zeminine gel" dedi.
Başbakan Davutoğlu: HDP, PKK ile selfiden vazgeçsin
08 Ekim 2015 / 17:48 Güncelleme: 08 Ekim 2015 / 18:36

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Manisa'da vatandaşlara hitap etti. İzmir Havaalanı'ndan helikopterle Manisa'ya geçen Davutoğlu,binlerce vatandaşın doldurduğu Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslendi.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasında öne çıkan başlıkla şöyle;

"Manisa'da insanımızın yiğitliğini keşfedersiniz. Burası çok farklı bir şehir. Manisa'ya Bakan olarak ilk geldiğimizde devlet adamı yetiştiren bir şehir oluğunu söyledim.

Bizde mevki, makam hırsı yok, hizmet hırsı var. Geçici bir fetret dönemi geçirdik ama bu ülkeyi hükümetsiz bırakmadık.Vatandaş 7 Haziran'da uzlaşın, bir araya gelin dedi. AK Parti 7 Haziran'dan sonra birlik siyaseti yaptı, ama muhalefet yanaşmadı.

"CHP kutuplaştırmak istedi"

CHP, blok siyaseti yaptı. 'Yüzde 60'lık blok var' dedi. Yüzde 40'lık AK Parti onun karşısındaki gibi kutuplaşma siyaseti yaptı.

"Bahçeli şimdi kayıp"

MHP değil Bahçeli her gittiğimizde 'hayır' dedi. İlk görüşmede 'tabanlarımız yakın' dedik. Bahçeli , 'hayır' dedi. Seçim hükümeti kuralım dedik 'hayır' dedi, erken seçim kararı alalım dedik 'hayır' dedi, seçim hükümetine bakanlar konusunda 'hayır' dedi. Hayırdan başka bir şey bilmiyor. Memlekete hükümete lazımdı. Terör tehdidi vardı. Bu ülkenin dertleriyle dertlenen MHP'li kardeşlerim Bahçeli'nin siyasetini hiçbir zaman benimsemedi. Terörle mücadele edin diye yıllardır söyleyen Bahçeli, şimdi kayıp. Hükümette olsaydı hep beraber tavrımızı koyardık.

"HDP terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeç"

HDP ise 8 Haziran'dan itibaren silahlanmaya, ayaklanmaya başladı. Bu terör siyasetine askerimiz, polisimiz, vatandaşlarımız katledilince hak edilen cevabı verdik. Bu puslu havadan istifade etmek isteyen çakallara izin vermedik.

Terörist telsizden, halkı canlı kalkan yapın dedik. HDP'ye diyoruz ki terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeç de meşru siyaset zeminine gel.

Milletimizin sesine kulak veren yegane parti AK Parti'dir. 1 Kasım'da milletimiz hizmet edenle, hizmetten kaçanı birbirinden ayıracaktır.

13 yılda milli geliri, 330 milyar dolardan, 800 milyar dolara çıkardık. Ekonomiyi yükselttik. Bu gelişim süreci devam da edecek.

1 haftadır gece gündüz koşturuyoruz; Suriye sınırıyla, ülke meselesiyle ama yorgunluğu unuttum. Bütün bir gönül coğrafyamızla da gideriz. Biz ülke olarak dünya ile yarışıyoruz, muhalefet birbirleriyle yarışıyor. Her gün Türkiye'nin ihtiyaçlarını karşılayacak reformları hazırladık.

Emeklilere ve gençlere müjde

Emeklilerin maaşına yıllık bin 200 lira ek katkıda bulunacağız. Böylece diğer eklerle birlikte yıllık katkımız artıyor. Bağ-kur emeklilerimize gelirsek; prim kesintilerini yüzde 10'a indirmiştik, kaldırıyoruz.
Muhalefetin vaatleri ise gerçekçi değil. Yapıp, yapmayacağı belli değil. İktidara gelse de yapmayabilir.
Faizsiz kredi vereceğiz esnafımıza 30 bin liraya kadar. Şimdi bir taahhüdümüz var ki dünyanın hiç bir yerinde görülmeyebilir; Manisalılara diyoruz fabrika kuracaksanız projenizi getirin, arsanız da fabrikanız da bizden.

Polis kardeşlerimizin 2 bin lira olan ek göstergesini, 3 bin liraya çıkaracağız

Gencimizin cebine 50 bin lira sermaye vereceğiz. Ama yetmezse 100 bin lira da faizsiz kredi veriyoruz. Teminat istemiyoruz, gencimizin teminatı devlettir. Üç yıl vergi istemeyeceğiz. Böyle bereketli bir devlet olur mu? AK Parti iktidara geldiği zaman olur.

Kız istenecekse ben gelir dünür başınız olurum. Ama kız tarafı olurum bilmiş olun. Kadına karşı şiddette hep birlikte olacağız. GENÇ-DEST programıyla gençlerin kültür, sanat projelerine destek vereceğiz. Öğrenciler üzerindeki baskıyı azaltmak için, üniversite sınav sayısını arttıracağız. Yılda ayıca 2 ayda 3 olmasını sağlayacağız.

Ayrıca gençlerimizin verdiği pasaport harcını kaldıracağız. 13 yıl boyunca ne söz verdiyse yaptık, bundan sonra da yapacağız. Küresel bir güç ile bize el vermeye hazır mısınız?"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler