YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Hak ettikleri cevabı alacaklar
Başbakan Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yapılan yatırımların teröristler tarafından engellendiğini belirten Davutoğlu, "Hak ettikleri cevabı alacaklar" dedi.
Başbakan Davutoğlu: Hak ettikleri cevabı alacaklar
23 Aralık 2015 / 12:35 Güncelleme: 23 Aralık 2015 / 13:31

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Davutoğlu; "Dış mihrakları biliyor ki Doğu ve Güneydoğu ile Türkiye ayağa kalkarsa artık sömürecekleri halklar olamayacak. Vandalları hep birlikte görüyoruz. Hak ettikleri cevabı alacaklar" dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Bugün tarihi bir gün. 81 vilayet, 7 bölge için milat. Muhteşem eserler kazandırıyoruz. Anadolu'nun bereketli topraklarını birer birer zenginliğe dönüştürüyoruz.

Bugün devam ettirdiğimi gelenek Istıranca Barajı ile başladı. Toplu açılış geleneğini biz başlattık.
Orman varlığı bütün dünyada azalırken ormanlığını artıran nadir ülkelerden biriyiz. Mekâna insana saygısı olmayanın çevreye saygısı olmaz. Biz insanın hayvanın ağacın ormanın bütün yaratılmışların hukukunu gözetmeyi esas alırız. Türkiye'nin adaletle kalkınması için Türkiye'yi baştanbaşa imar ediyoruz. Türkiye tarım ürünlerinde dünyada yedinci sıraya yükseldi. Bu da imkânları en iyi şekilde değerlendirdiğimiz anlamına gelir. Bu ülkeye kazandırılan her yeni tesis bize heyecan veriyor. Bunlar geleceğin Türkiye'sinin işaret fişeğidir.

Söz verdik sözümüzü unutmadık

1 Kasım seçimlerinden bu yana neler yaptığımıza kısaca değineceğim. Eylem planını kamuoyu ile paylaştık. Gelir getirici ormanlar ihdas ediyoruz. Devlet eliyle oluşturulacak ormanların semeresi vatandaşlarımızın olacak. Yeni bir düzenleme yapacağız. AK Parti tutmayacağı sözü vermez söz verdiğini de mutlaka tutar. Yapacaklarımızı tarih vererek açıkladık. İşe koyulduk 1 haftalık 3-6 aylık ve 1 yıllık takvimlere bağladık. Seçim öncesi söz verip seçimden sonra sözümüzü unutmadık.

AK Parti kadroları iki seçim arasında millete güven vermiştir. 2016 yılının çok daha iyi olmasını bekliyoruz. Sanayi üretiminde yıllık artış 14,7 oldu. Değerli arkadaşlar bir ülkede geleceğe dönük yatırımların gerçekleşmesi için siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanması gerek. Biz bu istikrarı sağladığımız için bugün bu yatırımları gerçekleştirebiliyoruz.

Terör örgütünün saldırıları

Biz bölgeyi mamur etme çabasındayken, onlar imha etmenin çabası içinde. Biz Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da en güzel tesisleri yapmak istiyorken onlar yakıp yıkıyorlar . Hendeklerden medet umanlar hak ettikleri cevabı alıyorlar. 

Biz hayırlı bir vesile ile bir araya gelmişken fitne odakları ve terör örgütleri bizim yaptığımız barajlara okullara camilere saldırıyorlar. Dış mihrakları biliyor ki Doğu ve Güneydoğu ile Türkiye ayağa kalkarsa artık sömürecekleri halklar olamayacak. Vandalları hep birlikte görüyoruz. Hak ettikleri cevabı alacaklar. Onlar imha etmek ve yakıp yıkma çabası içinde. Cumhuriyet tarihi boyunca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine ayrım yapmadan aşkla şevkle koştuk.

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler