YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu görevini neden bıraktığını açıkladı
Ahmet Davutoğlu, "Son MKYK'da yaşananları refik bulmadığı için genel başkan değişikliğinin doğru olduğunu" söyledi.
Başbakan Davutoğlu görevini neden bıraktığını açıkladı
05 Mayıs 2016 / 15:14 Güncelleme: 05 Mayıs 2016 / 15:33

Kongre kararı alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, görevi neden bırakmak istediğini, yaptığı basın açıklaması ile duyurdu;

"Şunu merak ediyor olabilirsiniz. Seçimleri kaybeden muhalefet liderleri genel başkanlık koltuğunu muhafaza ederken, yüzde 49 alan siz neden aday olmayı düşünmüyorsunuz? Bu haklı bir sorudur.

GÖREVİMİ HAKKIYLA YAPTIM

Benim bu kararı almamdaki neden, hissettiğim bir başarısızlık duygusu ya da tarafımızca atılmış bir adımdan dolayı pişmanlık değildir. Görevimi hakkıyla yaptım. Hayat birçok şey öğretiyor.

MUTABAKATLA ADAY OLDUM

Doktora yaparken profesör olmayı istedim ama hak etmeden olmayı istemedim, hakkını vermeye çalıştım. Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık gibi görevlerin hiçbirini ben talep etmedim. Hiçbirisi için bir an dahi lobi yapma niyetinde bulunmadım. Bugün de böyle bir talebim olmadı. Kongrede mutabakat sağlandı da aday oldum.

KİMSEYLE PAZARLIK YAPMADIM

En güçlü insan, kendisiyle barışık olan insandır. Yaptığından emin olan insandır. İnanmadığım hiçbir şeyi savunmadım hayatım boyunca, kimseyle pazarlık yapmadım.

GENEL BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİNİ UYGUN GÖRDÜM

Eskilerin bir sözü vardır. Yoldan çok yol arkadaşları... Ben yol arkadaşlarımın benimle olduğundan emin olmak isterim. Bu bağlamda son MKYK'da yaşananların, parti usulleri bakımından benim için önemli olmasa da refik açısından doğru olmadığına kanaat getirdiğim için, bütün dostlarımızla ve cumhurbaşkanıyla yaptığımız görüşmelerde refik değişmektense, genel başkan değişikliğindeki doğruluk bende hasıl oldu. MKYK ve diğer kurulların değişmesi parti içinde değişik yorumlara neden olacaktı. O yüzden kongrede aday olmayacağım.."

 // Götze
Allah hepinizin belalardan uzak tutmazsin insallah amin....
22 Haziran 2016 14:36
 // cem
Esnafa 30binlira kiredi dedi biz bisey gormeden durduruldu dediler asgari ucret 1300dedi esnaf bakuru 600 tl oldu gitmedi gonderdi baskan...
06 Mayıs 2016 08:28
 // Ömer
sayende vefasızlığa şahit olduk.siyasi ahlaksızlıktan uzak onurlu, fikir düşünce ve eserlerin ile ülkene insanlığa hizmete devam etmeniz için Allah'tan sağlıklı bir ömür ğeçirmenizi diliyorum....
05 Mayıs 2016 21:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler