YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu gençlere vasiyettini açıkladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'da gençlere hitap etti. Seçimlerde gençlere büyük görev düştüğünü belirten Davutoğlu, gençlere bir de vasiyette bulundu
Başbakan Davutoğlu gençlere vasiyettini açıkladı
04 Haziran 2015 / 13:20 Güncelleme: 04 Haziran 2015 / 14:38

Başbakan Davutoğlu,  Haliç Kongre Merkezi'nde gençlere hitap etti. AK Parti hükümeti zamanında gençler için hak ve özgürlükler bakımından bir çok yenilik getirildiğini hatırlatan Davutoğlu; "Bizler sizi 18'inde Meclis'te görmek istiyoruz" dedi. 

Gençlerden geçmişlerine sahip çıkmalarını isteyen Davutoğlu, 'Sizlere vasiyetimdir: Nereye giderseniz gidin bir şehit varsa, Fatiha okuyun" dedi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar:

"Gençleri apolitize etmek isteyenlere karşı çıkın. Hiç bir şekilde korkak olmayın. Özgüveninizi sağlam tutun ve dik durun. Psikolojinizin her zman iyi olmasına dikat edin. Özgür, özne olun, özgüveniniz olsun ev ahlaklı olun. Özgüveni olan insan dünyayı değiştirir. Bu ülkede kimseye din, etnik, ırk unsurundan dolayı ayrımcılık yapılmıyor. Kim olursa olsun hesabınızı sorun. Adaletsizliğe karşı susandan genç olmaz"

Gençler dağda heba edildi

"Bizim gençlerimiz ya dağlarda heba edildi, ya koalisyon yıllarında işsizlikten perişan oldu, ya 28 Şubat'ta baskılara boyun eğdiler. Bizler sizi 18'inde Meclis'te görmek istiyoruz. Dünyayla bütünleşin..."

Hükümetimiz gençler için çalıştı

"Geleceğinizden kaygı duymayacağınız bür ülke, özgür bir ülke vaat ediyoruz. İstikrar size verebileceğimiz en büyük hediyedir. Gençler başörtülü diye sınava giremiyorlardı. Katsayı zulmü vardı. OHAL vardı. Emasya protokolü vardı. Ana dil kullanımı yasaktı.Hangi düşüncede olursa olsun her genç özgürce konuşacak. Hangi düşüncede olursa olsun şiddete başvuranı engelleyeceğiz.
Girşimci genç iş kurmak istiyor. 100 bin hibe desteğini başlattık. Ustalık belgesi olan gençlere 3 yıl faizsiz kredi veriyoruz."

 Vasiyetimdir: Şehitlere dua edin

"Size vasiyetimdir: Yurtdışına giderseniz, yurtiçinde bir yere giderseniz, orada bir şehit varsa mutlaka onun mezarına gidip bir Fatih okuyun. Bugün bu topraklarda yaşıyorsak, o şehitlerin sayesindedir"

Çocukken 'vatana hizmet edeceğim' demiştim

"İlk yazım ilkokul 5. sınıfta bana ayrılan bir köşede çıkıyordu. Orta 1'de yazdığım bir yazı vardı. İsmail hoca. Ne olmak istiyorsunuz diye bir yazı. Hocam bana şöyle dedi: "Bunlar çok güzel şeyler ama her yerde söyleme" dedi.  Şöyle yazmıştım: "Ne olacağım önemli değil. Vatana, millet yolunda Allah rızası için hizmet eden biri olacağım."

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler