YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu CHP'nin kalesinden seslendi
Başbakan Ahmet Davutoğlu İzmir'de gerçekleştirilen AK Parti İl Kongresi'nde "İnşallah seçimden sonra İzmir'de bir Başbakanlık ofisi açıp, toplantıların bir kısmını İzmir'de yapacağız" dedi.
Başbakan Davutoğlu CHP'nin kalesinden seslendi
31 Ocak 2015 / 13:22 Güncelleme: 31 Ocak 2015 / 15:24

Başbakan Ahmet Davutoğlu İzmir'de gerçekleştirilen AK Parti İl Kongresi'nde konuştu.

Davutoğlu, "İnşallah seçimden sonra İzmir'de bir Başbakanlık ofisi açıp, toplantıların bir kısmını İzmir'de yapacağız. Bunu yapış sebebimiz şu; İzmirimiz bu yerel yönetimlerin etkisizliği altında çok zor günler yaşadı. İstiyoruz ki İzmirimizi bütün Akdeniz'in merkez şehri yapalım. İnşallah önümüzdeki dönemde İzmir'de bir Başbakanlık ofisi açacağız, ben en az ayda birkaç günümü İzmir'de geçireceğim." dedi.

"Ey CHP! İzmir'de cumhuriyetçilik yapılmaz"

İç Anadolu'da, Doğu Anadolu'da kim var? Vatanın her köşesinde kim var? AK Parti var. Ey CHP! İzmir'de cumhuriyetçilik yapılmaz. Anadolu'nun her yerinde yapacaksın.

Milli iradeye saygı göstermeyenler cumhuriyetçi olamaz. Parelel çeteyle işbirliği yapanlar cumhuriyetçi olamaz. Sayın Kılıçdaroğlu gerçekten cumhuriyetçi olsaydı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olurdu.

"Cumhuriyetçilik lafla olmaz"

Biz cumhuriyete sahip çıkmak için 12 yıldır çalışıyoruz. Artık IMF'den borç alan değil IMF'ye borç veren bir Türkiye var. Cumhuriyetçilik lafla olmaz.

"2023'te milli uçak göklerde olacak"

Cumhura güveneceksin. Ocak ayının başında Savunma Sanayi Komitesi'nde bazı kararlar aldık.

Türkiye hibe silah alıyordu. Yani ülke 30-40 yıl kullandıkları silahları veriyorlardı. Modernizasyondan sonra ismini zikretmek istemiyorum, İsrail'e gönderiyorduk. Bu mudur milliyetçilik?

Önemli kararlar aldık. Milli savaş uçağımızın ön tasarım aşamasına geçildi. 2023 yılında bu özgür semalarda Türk yapımı milli savaş uçağı uçacak. Yüzde yüz Türk malı, Türk mühendislerin yaptığı milli uçağımız al bayrağımızı dalgalandıracak.

"Al bayrak, Kur'an ve Türkçe sözlük göndereceğiz"

Tüm Rumeli'ye isteyen herkese, al bayrak, Kur'an ve Türkçe sözlük göndereceğiz. İzmir'den zafer bekliyoruz.

Biz devleti de, milleti de, cumhuriyeti de yücelten AK Parti kadrolarıyız. Bizim siyaset felsefemizde ayrımcılık, dışlama yok, milli iradeye darbe vurmak isteyenlere boyun eğmek yok.

Bizim başımız diktir, alnımız açıktır, yüreğimiz iman ile doludur. Karşıyaka ve Göztepe stadlarını tamamlayacağız.

2017'de İstanbul-İzmir körfez yolu tamamlanacak. Bundan sonra İzmir'e daha sık geleceğim.

Konak Tüneli tamamlanıyor, ışık gözüktü. İzmir-Ankara YHT tamamlandığında mesafe 3 buçuk saate inecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler