YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu canlı yayında şehit üsteğmenin ailesiyle görüştü
Başbakan Ahmet Davutoğlu Ürdün'e gerçekleştireceği ziyaret öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Davutoğlu'nu basın açıklaması sırasında Kuzey Irak'ta şehit düşen üsteğmen İsmail Cengiz'in babası aradı.
Başbakan Davutoğlu canlı yayında şehit üsteğmenin ailesiyle görüştü
27 Mart 2016 / 01:16 Güncelleme: 27 Mart 2016 / 01:39

Şehidin babasına telefonda sabır dileyen Başbakan Davutoğlu "bu vakur tavrınız bize en büyük destek. Genelkurmay Başkanımızla konuştuk; Orada vatan topraklarımızdan uzakta ama vatan için şehit düştü. Kahraman bir askerimizdi. Her türlü imkanımızla emrinizdeyiz. İnşaallah ilk fırsatta ziyaret edeceğim" dedi.

Davutoğlu telefon görüşmesinin ardından "En zor görüşme şehit aileleriyle. Keşke hoparlörü açmış ve size de dinletmiş olsaydım. Bu acılı anında dahi tek söz çıktı ağzından, vatan sağolsun. Böyle bir milletin üstesinden gelemeyeceği hiç bir sorun yoktur" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu basın toplantısında şunları söyledi:

Irak'ın kuzeyinde bir askerin şehit edilmesi

Haber ulaştığında Sayın Genelkurmay Başkanımız ile birkaç kez telefonla konuştuk, önce durum tespiti yapıldı, tarafıma bilgi aktarıldı, arkasından da yine angajman kurallarımız gereği ve Genelkurmay Başkanımızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Hava Kuvvetlerimizin doğrudan müdahalesiyle üsteğmenimizin şehadetine sebebiyet veren bütün mevkiler tahrip edildi.

Koalisyon uçaklarının da katıldığı bir başka hava harekatı daha yapıldı. Bu konudaki kararlılığımız ve Türkiye'nin yurtdışındaki askeri mevcudiyetine dönük olabilecek her türlü saldırı karşısındaki güçlü irademiz ve gücümüz ortaya konmuş oldu.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler