YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu Büyük Ankara Mitingi'nde konuştu
Başbakan Davutoğlu, Bahçeli'nin MİT TIR'larını haber yapan basın yayın organlarını desteklediğini hatırlatarak, "Devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz, bu bir casusluktur" dedi.
Başbakan Davutoğlu Büyük Ankara Mitingi'nde konuştu
30 Mayıs 2015 / 15:40 Güncelleme: 30 Mayıs 2015 / 16:45

Başbakan Davutoğlu, "Seçim yaklaşıyor hemen bir gazete tekrar MİT TIR'larını haber konusu yaptı. Milliyetçilik iddiasında bulunan, devlete sahip çıktığını iddia eden Bahçeli de bugün bunu eleştirmiş. Bizim Suriye'ye yaptığımız yardımları eleştirmiş. Ona bir devlet dersi vereyim, devlet sırrını ifşa edenle işbirliği yapılmaz, bu bir casusluktur" dedi.

aa_picture_20150530_5490759_web.jpg

Başbakan Davutoğlu, "(Durdurulan MİT TIR'ları) Bu hükümet, Suriye Bayırbucak Türkmenleri'ne sahip çıktığı için başına bu işler geldi. Evet söylüyorum, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu, Esed'in katlettiği Türkmenlere" diye konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından diğer önemli satırbaşları;

Bu benim 72. mitingim tüm şehirleri dolaşım selamları başkentimize getirdim. Biz 81 vilayetimizin tamamında iddialıyız. Diğer partilerle aramızdaki fark bu. 

Kimse artık tepeden bakamaz. Ben güce sahibim diyemez. Gücü tayin edecek olan milletin kendisidir. Siz asfalt yapın, yol yapın diyorlardı. Kesinlikle strateji, politika, dışilişkiler bunları biz biliyoruz diyorlardı. İmam Hatipler kapanacak diyorlardı kapanıyordu. 28 Şubat'ın perde arkasındaki cuntacılar istediğini yapıyordu. Bütün bu yasakları kim kaldırdı. Başörtülü başı açık ayrımını biz ortadan kaldırdık.

Tandoğan zihniyeti vardı ya, hani bu meydana anadolu insanlarını sokmayan var ya onun gibi mecliste de başörtülü milletvekilini meclise sokmadılar.

İkna odalarının mucidi hanımefendi şimdi dışarıda, ama 28 Şubat zihniyetinin ikna odalarında soktuğu genç kardeşlerimiz artık meclis sıralarında oturacak işte bunu AK Parti başardı. Biz kimseden talimat almayız. Almadık almayacağız.

Onlar konuşacak bakın biz daha neler yapacağız. Baktı küçük aklıyla bir şeyleri çözemiyor. Yürüyen merdivene tersinden binen adamdan hayır gelir mi?

AA

 // Rasim DUMAN
İste bu...! İsrail ve İran'in ittifak kurdugu bir meseleye Turkiye bigane mi kalacakti? Kalmadi ve oradaki mazlumlara yardim elini uzatti. Suriye bizim hem ic hem de dis meselemiz. Haritaya bakan her akli basinda insan, Suriye'nin bizim icin ne kadar "vazgecilemez" oldugunu gorur. Oradaki mucahitler aslinda sadece Suriye'nin degil, Turkiye'nin de mudafaasini yapiyorlar....
30 Mayıs 2015 17:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler