YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Bu zafer milletindir
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, Konya'da halka hitap etti. Oyların yüzde 49,2'sini alarak tek başına iktidar olmayı garantileyen AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu; "Bu zafer milletindir" dedi.
Başbakan Davutoğlu: Bu zafer milletindir
01 Kasım 2015 / 21:10 Güncelleme: 01 Kasım 2015 / 21:57

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım sonuçlarına ilişkin ilk açıklamayı yaptı. Teşekkür konuşması yapan Davutoğlu; "Bu zafer bizim değil, bu zafer milletimizindir" dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer bizim değil, bu zafer milletimizindir, bu zafer Konyalıların, bu zafer komşularımızın, bu zafer vatandaşlarımızındır."

Tevazu günü

"Bugün zafer günü ama ayrıca tevazu günü. Allah utandırmasın. Allah bizi sadece bu dünyada değil, ahirette de komşu eylesin inşallah. Allah utandırmasın. İnşallah önümüzdeki 4 yıl güzel hizmetlerle 2019'a kadar karşınızda olacağız."

"Yarın kardeşlerinizle selamlaşın, sarılın"

Konya'da halka seslenen Davutoğlu, ardından Mevlana Türbesini ziyaret etti. Davutoğlu, ziyaretin ardından şunları söyledi:

"Sizlerin 7 Haziran'da başınızı öne eğmenizi isteyenler oldu. Ama siz bir davaya gönül vermiştiniz, bir ülküye baş koymuştunuz. AK Parti seçmenleri her zaman vakurdur, ağırbaşlıdır, sakindir ve her zaman kararlıdır. Bugün her zamankinden daha fazla komşularınızla selamlaşacak, kardeşlerinizle kucaklaşacaksınız. Hiçbir provokasyona, hiçbir tahrike kapılmayacaksınız."

Bizde dur durak yoktur

"Bizde zafer sarhoşluğu yoktur, bizde dur durak yoktur, bu geceden itibaren bütün AK Parti kadroları, her zamankinden daha diri, her zamankinden daha vakur şekilde yollarına devam edecek."

Hz. Mevlana'nın sevgi tohumunu ekeceğiz

"Üçüncü mesajım hemşehrilerime... Konya bu topraklardaki ilk başkentimiz, bu toprakların manevi mimarlarının diyarı, Hazreti Mevlana'nın diyarı. İşte Konya senin bağrından çıkan bu evladın sana söz veriyor ki ancak ve ancak sevgi tohumu ekeceğiz. Konya'dan bütün milletime Hazreti Mevlana'nın sevgi tohumunu ekmeye geldiğimi söylüyorum."

 

 // mehmet fatih
Sevgi tohumundan falan fazla anlamam ben dişe diş bilirim biz üstümüze düşeni yaptık REİS. Sayın başbakanımız sıra sizde onları tükürüğünüzle boğmassanız onları kazıdıkları kuyuya gömmeseniz verdiğim emeklere yazıklar olsum...
02 Kasım 2015 03:15
ebediyete kadar
 // nurcan
Istikrar ,istikrar,istikrar,,,,,akp...
01 Kasım 2015 21:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler