YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Bu ülkeyi karanlığa teşvik ediyorlar
Başbakan Davutoğlu: Bu ülkeyi karanlığa teşvik ediyorlar
16 Ekim 2015 15:51
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Bursa mitinginde halka hitap ediyor...

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Türkiye artık onların serbestçe at oynattıkları ülke değil meydanı onlara bırakmayız milletin boynunu yere eğdirmelerine asla izin vermeyiz. Bu millet gerekirse bağrına taş basar ama çıktığı yoldan geri dönmez. Terör odaklarının vahşi yüzünü gösterdiği bu günlerde milletçe yaralandık. İnsanlarımız alçakça şehit edildiler terör insanlarımızı canlarımızı bizden aldı yetmedi Ankara'da 99 insanı bizden aldı. Acımız büyük Allah hepsine rahmet eylesin milletimize sabır versin yararlılara şifalar diliyorum. Bu taziye bir siyasi partinin taziyesi değildir.

Cana kıyan insanın hakkını hukukunu çiğneyen bizden değildir. Biz hep beraber bu vahşetin karşısındayız. Bizim için Allah'ın yarattığı her can azizdir. Türkiye bu çeşitliliği ile Türkiye'dir bunu yaşatmaya kararlıyız.

Biz bu ülke için hayal kurarken herkesi bir ve kardeş biliyoruz. Her bir insanın beklentisine aynı samimiyetle çare olmaya çalışıyoruz. Kendi menfaatleri için bu ülkeye kast edenlerin pusu kuranları lanetliyoruz. Kimden gelirse gelsin ne amaçla yapılıyorsa yapılsın terörü lanetliyoruz. Bu cinayet odaklarını lanetliyoruz. Bunların arkasındaki mihrakları lanetliyoruz. Terörün karşısında bir oluyoruz. Eti tırnaktan ayıramazlar.

Biz kim terör yapıyorsa ona karşı durduk. Terör terördür. Birileri DEAŞ kötüdür PKK kötüdür diyor. Biz hepsine birlikte karşı çıkıyoruz tek tek ve topluca lanetliyoruz. Yarım asırdır farklı terör örgütlerine binlerce kurban verdik Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen kardeşin kardeşe kırdığı bir ülke haline getirmek için bu karanlık terör örgütlerini teşvik ediyorlar.

Yarım asırdır farklı terör örgütlerine binlerce kurban verdik Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen kardeşin kardeşe kırdığı bir ülke haline getirmek için bu karanlık terör örgütlerini teşvik ediyorlar.

Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen, sadece kendi problemleriyle, kendi içinde, kardeşin kardeşi kırdığı bir ülke haline gelmesini isteyen, Türkiye'yi dış dünyaya kapatmak isteyenler, işte onlar bu karanlık, bu kirli terör örgütlerini teşvik ediyor. Bu güçler, bu haince planlarını, Türkiye'nin istikrarlı yükselişi devam ettiği sürece, devam ettirecekler. Biz bu kirli oyunları, tıpkı bu meydandan dünyaya haykırdığımız gibi birlik içinde olarak, birbirimize daha da kenetlenerek, bozacağız. Bütün oyunları bozacak, Türkiye'nin aydınlık geleceğine birlikte yürüyeceğiz. Terör eylemleri yaparak, bu milletin kardeşliğine ihanet ederek, hiç kimse bu ülkeyi teslim alamaz.

Türkiye'nin bölgesel sıkıntılara rağmen istikrarını koruması bazı ülkeleri rahatsız ediyor. hal ve hareketleriyle teröre destek verenler var. Bu pisliği devlete bulaştırmak isteyenler var. Elinde dayanak olmadan provokasyon yapanlar var. Terör yaslandığı fikir nedeniyle asla hoş görülemez. Katil diye devleti suçlayanalar bu millet cevabını verir. Terör örgütleri arasında asla fark gözetilemez.
Barıştan kardşlikten bahsedenlere saldırıdan birkaç dakika önce halkı galeyana getirecek açıklamalar yapan bizleri serikatil ilan etme alçaklığına tevessül ediyorlar. Seri katiller Diyarbakır'da çarbocı genci katledenlerdir.

3 gün milli yas ilan ettik. Ankara'da hayatını kaybedenler hepsi bizim kardeşimizdir. Katliama uğrayanlara şu ya da bu partiden diye bakmadık. Terörü lanetleyemeyenler devleti lanetleme seansına başladılar. Bir siyasi parti lideri adeta kargaşa çıkartmak maksadı ile kışkırtıcı açıklamalar yaptı.

Siyasi parti liderlerine sesleniyorum teröre karşı kararlı şekilde hareket etmek zorundayız gün barış ve kardeşlik günüdür. Siyasi partilerin insanlarımızın can güvenliği konusunda hassasiyet göstermesi gereken gündür. Elinde delili olan varsa ortaya koysun gereğini yapalım spekülasyonlarla ülkenin huzuru bozulmasın. Görüşelim dedik gelmediler, hep beraber ortak bir dille konuşalım ve terörü lanetleyelim. Her türlü terörü lanetledik insanlığa ihanettir dedik demeye devam edeceğiz. Terörü mazur görenler insanlık vicdanında mahkûm olacaklardır. Terörün hedefi vicdanımızdır hedefi Türkiye'dir.

Canlarımıza kast eden alçaklar yüreklerimizi acıya boğarak Türkiye'nin demokratik yürüyüşünü durdurmak istiyorlar. Değerli Bursalılar bu ülke sahipsiz değil milletimizle el ele ülkemize sahip çıkacağız. Hiç kimse en ufak bir yönetim boşluğu bizden beklemesin Türkiye demokrasi ve sağlam ekonomisi ile dimdik ayaktadır.

 

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler