YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Biz alkışlanacak işler yaparız!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı yapıldı. CHP'nin alkışlıyoruz reklamına atıfta bulunan Davutoğlu, "Siz alkışlarsınız bir alkışlanacak işler yaparız" dedi!
Başbakan Davutoğlu: Biz alkışlanacak işler yaparız!
15 Nisan 2015 / 12:49 Güncelleme: 15 Nisan 2015 / 14:09

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti seçim beyannamesini açıklamak için eşi Sare Davutoğlu'yla beraber Ankara Arena'ya geldi.

foto-169.jpg

Davutoğlu, yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantı öncesi Arena Spor Salonu dışında olan vatandaşlar için selamlama konuşması yaptı.

HDP demokratik bir siyasi partiyse...

Başbakan Davutoğlu: "Buradan çağrıda bulunuyorum, eğer HDP demokratik bir siyasi partiyse, Demirtaş da bunun eş başkanıysa çıksın ve desin ki 'seçim kampanyaları süresince ve seçim günü hiç bir baskıyı, hiç bir silahlı baskıyı kabul etmiyoruz. Köylere, mezralara dönük olarak, teröristlerin yaptığı bir takım baskı çalışmalarına karşıyız' desin. O zaman demokraside anlaşırız. Ama İzmir'de, Kadıköy'de gelip barış güvercini olmak ama Ağrı'da da Diyarbakır'da da sandık sandık 'eğer buradan yüzde yüz şu partiye oy çıkmazsa hesap sorarız' diyenlerin yanında durmak, iki yüzlülüktür, bukalemun siyasetidir."

Kutsal bir yola çıkacağız

Sizlere selam vermeden, gözünüzün içine bakmadan salona girmek bize yakışmazdı. Madem ki siz sabahın erken saatlerinden beri burada, bizleri bekliyorsunuz, davetiniz ve çağrınız başımızın üzerindedir. Sizlere duyduğumuz muhabbet her şeyin üstündedir. İnşallah biraz sonra aday tanıtımı ve seçim beyannamemizin tanıtımını yapıp kutsal bir yola çıkacağız.

7 Haziran’da tekrar bir demokrasi destanı yazmaya hazır mısınız? Bugün salonlardan taştığımız gibi, meydanlardan taşmaya hazır mısınız? 13 yıldır bizi alkışlayan dünyanın yanında, milli irade alkışlanacak. Ama Kılıçdaroğlu’nun alkışı gibi değil, sandıklar patlayacak.

Anadolu insanı kimin milliyetçi olup olmadığını biliyor

Bahçeli'ye sesleniyorum: Tüm hesapları bir gerilim olur da tepki oylarını almak. Anadolu insanı kimin milliyetçi olup olmadığını biliyor. Şimdiye kadar tek bir dil kullandım. Bu dil aşk dilidir, muhabbet dilidir.
Tarihi olayları tahrif etme sırasına Papa da girdi. Sayın Papa'ya tekrar sesleniyorum: Papalığın engizisyon mahkemelerinden kaçanlar bu topraklara sıpınmıştır. Tarihi olaylar üzerinden Türkiye'ye şantaj yapılmasına izin vermeyiz.

Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor

Davutoğlu "Vizyon üretemeyen ama birilerinin aklıyla alkışlayan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor, senin alkışına ihtiyaç yok. Siz alkışlarsınız biz alkışlanacak işler yaparız" dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler