YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu beş müjde daha verdi
Başbakan Davutoğlu beş müjde daha verdi
29 Ocak 2015 12:01
Başbakan Ahmet Davutoğlu Rixos Otel'de KOSGEB Girişimcilik 2104 Ödül Töreni'nde konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başarılı girişimcilerin ekonomik istikrarda ve 2023 hedeflerinde önemli bir yeri olduğunu belirtti ve "Son 12 yılda yaşanan büyük değişimi en çok KOBİ'ler hissetmiştir" dedi.  Başbakan ayrıca girişimciler için beş önemli müjde sıraladı.

İşte girşimciler için verilecek destekler:

KOBİ'lere uluslararasılaşma yolunda 150 bin lira destek

Birincisi; Kurumsallaşma ve Markalaşma Destek Programı. Davutoğlu; KOBİ'lerin ürün bazında uluslararası arenaya açılmalarını sağlayabilmek için bugün ilk kez kurumsallaşma ve markalaşma destek programı başlatacaklarını belirterek, "Bu destek programında, bana getirilen teklifte ufak bir değişiklik yaptık, 50 milyon lira bütçeli bu programı, işletme başına 150 bin lira destek vereceğiz" dedi.

KOBİ'lere toplamda 1 buçuk milyon destek

İkincisi; İş Birliği, Güç BirliğiPprogramı. KOBİ'lerin bir araaya gelerek güç birliği oluşturması. Davutoğlu; "Üç işletmenin bir araya gelerek oluşturacakları teknoloji işbirliklerine 300 bin lira geri ödemesiz, 1 milyon 200 bin lira da geri ödemeli olmak üzere 1,5 milyon lira destek vereceğiz." dedi.

Şehit ve Gazi yakınlarına da girişimcilik desteği

Üçüncüsü; Kadın ve Engelliler İçin Gişirimci Programı'nda destek limiti yüzde ondu. Bunu yüzde yirmiye çıkarıyoruz. Bundan şehit ve gazi yakınları da yararlanacak.

KOSGEB detsek miktarlarında yüzde 50 artış

Ar-Ge, inovasyon ve endüstriyel uygulama alanlarındaki KOSGEB desteklerinin miktarlarında da yüzde 50 oranında artış yapılacak.

Finale kalanlara yurtdışı iş gezisi

Davutoğlu son olarak; "Ödül töreninde finale girmiş 40 girşimciye KOSGEB destekli yurtdışı iş gezisi veriyoruz." dedi.

Başbakan Davutoğlu, "Sizlerin her türlü çalışmanıza destek vermeye devam edeceğiz. Hükümet olarak her zaman yanınızdayız." diyerek sözlerine son verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler