YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: Asgari ücreti 1300 TL'ye çıkaracağız
Başbakan Davutoğlu, asgari ücreti 1.300 TL'ye çıkaracaklarını açıkladı.
Başbakan Davutoğlu: Asgari ücreti 1300 TL'ye çıkaracağız
04 Ekim 2015 / 16:05 Güncelleme: 04 Ekim 2015 / 16:06

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, "Bütün partilerimize bir kez daha siyasi nezaket kuralları içinde medeni bir rekabet diliyorum. Bütün partiler, karşılıklı saygı içinde söyleyeceklerini milletimize anlatacaklarını dile getirsinler, ama birbirimizi kırmayalım, birbirimizi üzmeyelim, hakaret ve tahkir yerine güzel sözlerle birbirimize hitap edelim. 1 Kasım seçimleri şimdiden milletimize hayırlı olsun" dedi.

İşte Davutoğlu'nun seçim vaatleri:

İstanbul'a büyük müjde

"Üç katlı büyük İstanbul Tüneli Projesi. Günde 6,5 milyon vatandaşımızın kullanacağı bu proje, toplam 9 farklı raylı sistemi birbirine bağlayacak, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin trafiğine nefes aldıracak. Dünyada ilk üç katlı tüneli inşallah İstanbul'a armağan edeceğiz."

- Çanakkale'nin iki yakası birbirine bağlanacak 

- 20 yerde lojistik merkez kuracağız

-  73 yeni Adalet Sarayı yapılacak. 

İŞÇİLERE

- Asgari ücret 1.300 TL'ye çıkarılacak. Tehlike sınırı yükseldikçe asgari ücret de yükselecek.

- Taşeron işçileri kamuda istihdam edeceğiz

GENÇLERE 

- Seçilme yaşınız 18'e indireceğiz

- Gençlerimize ücretsiz sınırsız internet sunacağız.

- İş kurmak isteyen gençlerimize karşılıksız olarak 50 bin TL vereceğiz. 100 bin TL faizsiz kredi sağlayacağız. 3 yıl gelir vergisi ödemeyecek. 

- Yeni iş bulan gencimiz 1 yıl boyunca maaşını devletten alacak.

- Üniversite mezunu gençlerimizin 2 yıl boyunca Genel Sağlık Sigortası devlet tarafından karşılanacak.

- Gençlerde evliliği teşvik için çeyiz hesabı uygulaması başlatacağız

ENGELLİLERE

- Engelsiz bir hayat için gerekli her türlü alt yapıyı oluşturacağız.

- Engelli genç ve çocukların kısa süreli gündüz ve yatılı bakımı için Engelli Yaşam Merkezi kuruyoruz

EMEKLİLERE

- Bütün emeklilerimize yılda 1200 TL zam yapıyoruz

- Bağ-kur'lularin emekli maaşlarından sosyal güvenlik primi kesintisini ortadan kaldırıyoruz.

ESNAF VE ÇİFTÇİYE

- Esnafımıza 30 bin TL'ye kadar faizsiz kredi vereceğiz

- Yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz.

- Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin TL destek vereceğiz

EĞİTİM

- Tüm okullarımızda tam gün eğitim ve öğretime geçilmesini sağlayacağız

- Ulusal Öğretmen Strateji belgesini yhürürlüğe koyacağız

- Üniversiteye geçiş sınavı yılda birden fazla yapılacak

SAĞLIK

- Sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili yeniden düzenleme yapılacak

- Kendi aşımızı üreteceğiz

- İhtiyaç sahibi her vatandaşımıza evde bakım hizmeti vereceğiz

Demokrasi ve Özgürlükler Adası Projesi

"Yüzlerce proje arasında özellikle önem verdiğimiz bir proje bölümünde de mührü vurmak istiyoruz. Bu da Demokrasi ve Özgürlükler Adası Projesi. Demokrasimize kara bir leke gibi yapışan Yassıada Mahkemeleri'nin kurulduğu Yassıada ve Sivriada farklı bir yaklaşımla ele alınarak, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na dönüştürülecek. Bu kapsamda müzeler, kongre merkezi, konferans salonu, restoranlar ve konaklama tesisleri gibi tesisler inşa edilecek. Yassıada ile Sivriada'da oluşacak bu kompleks, dünyanın önemli barış görüşmelerinin yapıldığı barış adaları haline dönüştürülecek inşallah."

 

Aile Sosyal Destek Programını ASDEP'i hayata geçiriyoruz

"Ailenin ve çocukların ekonomik ve sosyal hayatın fırsatlarından yararlanmaları, olumsuz etkilerinden korunmaları için bir dizi eylem belirledik. Bu kapsamda sosyal yardım veya sosyal hizmete ihtiyacı olan bütün dezavantajlı vatandaşlarımıza ulaşacak olan Aile Sosyal Destek Programını ASDEP'i hayata geçiriyoruz."

Yeni bir siyasi partiler kanunu çıkaracağız

"Askeri dönemlerden kalan yürürlükteki siyasi partiler kanununu kaldırarak, yerine siyaset kurumunu güçlendirmek üzere siyasi parti özgürlüğünü güvence altına alacak, parti içi demokrasiyi güçlendirecek, siyasete katılımı teşvik edecek yeni bir siyasi partiler kanununu ivedilikle çıkaracağız."

Başkanlık sisteminin daha uygun olduğunu düşünüyoruz

"Parlamenter sistemin yol açtığı siyasi istikrarsızlıklar karşısında Türkiye vizyonumuzun ihtiyaç duyduğu etkin ve dinamik yönetim anlayışına dayalı özgürlükçü başkanlık sisteminin daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Yeni sistemde meşru siyasi otorite ve hukuk düzenine tabi olmayan hiçbir paralel yapıya kesinlikle izin verilmeyecektir."

- Seçim barajı hususunda yeni bir düzenleme yapacağız

- Kamu ihale sistemini reforme edeceğiz.

Ayrımcılık zeminini ortadan kaldıracağız

"Başta istihdam, iskan ve eğitim sorunları olmak üzere, bütün toplum kesimlerinin ve Roman vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne hız vererek her türlü ayrımcılık zeminini ortadan kaldıracağız. Bu ülkede hiçbir vatandaş, ait olduğu kültür, etnik ve mezhebi geçmiş dolayısıyla tahkir edilemeyecek, dışlanamayacak, ötekileştirilemeyecek, hepsi devletin başının üzerinde olan vatandaşlar olarak en saygın konuma oturtulacak."

AK Parti 1 Kasım'a hazırdır

7 Haziran'dan gerekli dersleri çıkaracağımızı söylemiştik. Bir iç muhasebenin gereğini hemen yerine getirdik.

Sunduğumuz seçim beyannamesi, masa başında, dar katılımla hazırlanmış bir beyanname değil; milletin katılımıyla geniş bir konsensus ve mutabakatla hazırlanmış bir beyannamedir. Bugün, milletimizin huzuruna yine Türkiye'nin sesi olarak çıkmış bulunuyoruz. AK Parti, bütün unsurları, bütün birikim ve kararlılığıyla 1 Kasım'a hazırdır, yola çıkmaya hazırdır.

Koalisyon kurulamamasının sebebi...

7 Haziran'daki seçimde milletimizin verdiği mesaj siyasi partilerin uzlaşmasıdır. AK Parti olarak, milletimizin bu kararının saygıyla karşıladık koalisyon görüşmelerini sonuna kadar samimiyetle sürdürdük.

CHP 'Blok siyaseti' üretti, O siyaset TBMM Başkanlığı sisteminde çöktü,  MHP ise 'Hayır' siyaseti üretti her formüle 'Hayır' dedi. CHP 'Blok', MHP 'Hayır',  HDP ' Terör' siyaseti geliştirmeye çalıştı. bunlara karşılık biz 'Birlik' siyasetini takip ettik. 

MHP koalisyon görüşmelerinde yaptığımız bütün teklifleri reddetti.

7 Haziran seçimleri gösterdi ki Türkiye'de AK Parti'siz siyaset olmaz. 7 Haziran'dan beri partimizden dışlayıcı bir söylem olmadı.

Biz iyi niyetle hükümeti kurmaya çalıştık onlar bunu engelledi ve faturayı da bize çıkarmaya çalıştı.
İpe un serdiler, anayasal hükümete bile katılma konusunda hayırcı tutumlarını sürdürdüler. 

Türkeş dışında elini taşın altına koyan olmadı

CHP ve MHP'de Tuğrul Türkeş dışında elini taşın altına koyan bu zor günlerde görev almak isteyen başka biri çıkmadı.  HDP'den iki isim hükümete katıldı onlar da dağ baskısıyla, 1 ay sonra çekildi.

"O bayrağın Mescid-i Aksa'da dalgalanmasını da hep beraber göreceğiz"

"Hiçbir zaman unutmayacağım hatıralardan biri 29 Kasım 2012'de BM Genel Kurulu'nda Filistin'in üye olmayan devlet statüsünde tanınmasında Filistin adına konuşan tek Dışişleri Bakanı olarak Türkiye'nin ve sizin sesinizi orada yükseltmemdi. O gün orada o konuşmada demiştim ki 29 Kasım 2012'de, 'Birileri istemese de bir gün Filistin bayrağı bu binanın önünde dalgalanacaktır'. Allah'a hamdolsun o konuşmayı yapan, sizler adına yapan bu kardeşiniz geçtiğimiz günlerde BM binası önünde Mahmud Abbas'ın, Filistin Devlet Başkanı'nın hemen yanında o bayrağın göndere çekilmesine şahit oldu. Bu gözler onu gördü ya, inşallah bir gün o bayrağın Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da dalgalanmasını da hep beraber göreceğiz."

 // Mehmet
Hepsi çok hoş ama aklıma bir soru takıldı: Devlet her 500 aileye bir sosyal hizmet uzmanı görevlendirecekti bu acaba ASDEP in içindemi yoksa unutuldu mu?...
04 Ekim 2015 23:13
 // 67
Super ama su sandiklara ve oradaki kardeslerimizede secimden sonra sahip cikilmali bir terorist icin bile ucak kaldirmaya devam allah hayirlara vesile etsin...
04 Ekim 2015 20:26
...
 // ...
Çalışana destek tam rabbim yolunuzu açık etsin herkesi düşünmüşsüznüz.....
04 Ekim 2015 16:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler