YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu: 28 Şubat'ta neredeydiniz?
Başbakan Ahmet Davutoğlu muhalefete seslenerek "Şimdi herkes 12 Eylül'le hesaplaşmak istiyor. 28 Şubat'ta nerdeydiniz?" dedi.
Başbakan Davutoğlu: 28 Şubat'ta neredeydiniz?
13 Mayıs 2015 / 13:41 Güncelleme: 13 Mayıs 2015 / 14:16

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Kütahya mitinginde konuştu.

Davutoğlu, "Buraya gelen Kayı boyu cihan devletinin temellerini attı. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti oldu. İspat meydanda bu benim 31nci mitingim. Türkiye'yi karış karış geziyoruz. Doğusuyla Batısıyla. Türkiye'de adım atılmadık toprağına basılmadık tek bir santimetre bırakmayacağız.  Biz Türkiye'yi IMF'den borç dilenen ülke olmaktan çıkarıp IMF'ye borç veren ülke haline getirdik. Ülkemiz itibar kazandı" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

28 Şubat'ta neredeydiniz?

Şimdi herkes 12 Eylül'le hesaplaşmak istiyor. 28 Şubat'ta nerdeydiniz? HDP zaten o dönemki baskıların ürünü. Hiç utanmadan Evren ile Cumhurbaşkanımızın adını zikretmeye çalışıyor. Biz sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti kadroları darbelerin karşısında olduk her zamanda olmaya devam edeceğiz.

Kimse Cumhurbaşkanımıza dil uzatamaz

Cumhurbaşkanımıza kimse dil uzatamaz. AK Parti çilelerin üzerinde yürümüş bir hareket. 28 Mayıs muhtırasının karşısında duran sadece AK Parti'dir.

1980 darbecileri 'yargılansın' dediğimizde 'hayır' dediler

Allah, millet ve tarih bizden yanadır. 2010 referandumuna giderken 1980 darbecileri yargılansın diye kanun değiştirdik. O zaman hepsi bize karşı çıktı. CHP, MHP ve HDP hayır oyu verdi, hayır için çalıştı. Darbecilere bir an bile taviz vermeden kim dimdik durdu.

Bir paralel var bir de üçgen

Allah da şahit olsun, siz de şahit olun; darbecilere, vesayetçilere karşı bir an dahi taviz vermeden dimdik durmaya devam edeceğiz. Bir paralel var, bir de üçgen var. Üçgende kim var şimdi; CHP, MHP, HDP. Arkasında da paralel. Bırakın paraleli, bırakın üçgeni, bizim yolumuz sırat-ı müstakimdir.

 

- Gezi provakasyonları sonrası AK Parti'yi hedef aldılar ama bizi sendeleyemediler. Kütahya şehit Başbakanına sahip çıktı. AK Parti darbecilere ve vesayetçilere hep karşı çıktı ve karşı çıkacak.

- Yargı üzerinden darbe yapmaya kalktılar HSYK dur dedi. Adnan Menderes'e yapılmak istenen bize yapılmaya kalktı

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler