YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Dağlıca şehitleri için gözyaşı döktü
Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca bölgesinde şehit düşen 16 asker için Van’da tören düzenleniyor. Tören sırasında konuşan Başbakan Davutoğlu gözyaşlarını tutamadı.
Başbakan Dağlıca şehitleri için gözyaşı döktü
08 Eylül 2015 / 13:41 Güncelleme: 08 Eylül 2015 / 13:52

Dün akşam saatlerinde Van Askeri Hastanesine cenazeleri getirilen 16 şehit, sabah saatlerinde ambulanslarla uğurlama töreninin yapılacağı Van Jandarma Filo Komutanlığına getirilmek üzere hastaneden çıkarıldı.

Tören alanında iki askeri kargo uçağı hazır bekletilirken, bomba imha uzmanı ekipler, köpekle alanda arama yaptı. Alanda askeri erkan yerini aldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile saat 10.50'de Ankara'dan Van'a geldi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de Davutoğlu ile Van'a gitti.
Van'da düzenlenen törende Başbakan Ahmet Davutoğlu, itidal ve birlik çağrısı yaptığı konuşmada, "Hiçbir yerde bu toprağın çocukları arasında fitne çıkarılmasına izin vermeyeceğiz. Öfkenin, kinin, suçlamaların günü değil. Kardeşlik ve fedakarlık günü bugün" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun, "Allah şahit olsun, Van gölü şahit olsun. Emanetiminiz emanetimizdir. Dökülen her kanın hesabını soracağız. Mekanınız Sarıkamış, İstiklal marşı şehitlerinin mekanı olsun" sözleri sırasında gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler