YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan da oyunu kullandı
Referandum oylaması için elbette devletin zirvesindeki isimler de sandık başına gitti.
Başbakan da oyunu kullandı
12 Eylül 2010 / 13:15 Güncelleme: 12 Eylül 2010 / 14:25

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, oyunu Ankara’da Çankaya İlköğretim Okulu'nda, 1103 nolu sandıkta kullandı. Gül, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, birlik-beraberlik mesajı verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin ise oyunu Antalya'da kullandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Cumhurbaşkanı Gül gibi Çankaya İlköğretim Okulu'nda oy verdi. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu ise oyunu Ankara'da, Ahmet Vefik Paşa İlköğretim Okulu'nda kullandı.


Topçu, ''halk oylaması demokrasimizin en üst seviyede uygulamasıdır. İnşallah oylama neticesi milletimizin faydasına olur'' dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da, Üsküdar’da Burhaniye İlköğretim Okulu’nda 2130 nolu sandıkta oy verdi

KILIÇDAROĞLU'NUN DURUM MUALLAK

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun durumu ise belirsizliğini hala koruyor. Daha önce seçmen kütüğünde kaydı olmaması nedeniyle oy kullanamayacağı iddia edilen Kılıçdaroğlu'nun oy kullanıp kullanmadığı hala açıklığa kavuşmadı. CHP'nin eski lideri Deniz Baykal ise Ankara'da oyunu kullandı. Baykal,''umut ediyorum, milletimiz,
hepimizin iftihar edebileceği bir tercih yapar'' dedi.

BAHÇELİ: BU HALK OYLAMASI BİR DÖNÜM NOKTASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bu halk oylaması, 2011 ve sonrası için Türkiye'nin geleceğinin belirlenmesinde bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır'' dedi.

Bahçeli, Genel Sekreter Cihan Paçacı ile geldiği Anıttepe İlköğretim Okulu'nda oyunu kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Bahçeli, ''Bu halk oylaması, 2011 ve sonrası için Türkiye'nin geleceğinin belirlenmesinde bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır. Özellikle 2011 yılında siyasi gelişmelerin izini de ortaya koymuş olacaktır. O bakımdan önemli bir halk oylaması sürecini yaşıyoruz'' görüşünü dile getirdi.

Bahçeli, Türkiye'nin tüm sorunlarının, anayasada ifadesini bulan demokratik kurumlar aracılığıyla çözülebileceğini belirtti.

''Sonuca ilişkin bir tahmininiz var mı?'' sorusuna Bahçeli, ''Hayır'' karşılığını verirken, sandık güvenliğine ilişkin bir soruyu da şöyle yanıtladı:

''Sandıkların sayım aşamasına geldiği zaman milletimizde bir endişe ve kaygı, geçmiş dönemlerde özellikle 2007 ve 2009 genel ve mali idareler seçimlerinde ortaya çıkan tartışmaların bir benzerinin devam edeceği şeklindedir.

O bakımdan parti görevlilerinin, sandık kurullarının değerli görevlilerinin çok dikkatli olmalarını, Yüksek Seçim Kurulu'nun da sayım aşamasında hassasiyet göstermesini istiyoruz. İçişleri Bakanlığından da sandıklarda güvenli bir ortamın ortaya konulması için gayretlerini bekliyoruz.''
 


 

evet
 // Ali YILDIRIM
Evet evet milletimiz bizim iftihar edebileceğimiz bir tercih yapacak ama artık sizin iftihar edeceğiniz değil bizim iftihar edeceğimiz tercihi yapacak ve yaptı inşallah.......
12 Eylül 2010 17:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler