YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan çok haklı!
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Karaman gezisine katılan Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Mersin'in Mut ilçesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
Başbakan çok haklı!
15 Ekim 2011 / 17:08 Güncelleme: 15 Ekim 2011 / 17:13

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de gazetecilerin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin 18. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'ndaki açıklamalarına ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Başbakan'ın son zamlarla ilgili olarak 'alkolü, sigarayı azaltsınlar' dedi. Siz neler söyleyeksiniz'' sorusu üzerine Tekin, şöyle konuştu:

''Başbakan çok haklı diyor. Biz de çok güzel bir deyim vardır, 'Her gün baktığınız ağacın ne kadar büyüdüğünü fark edemezsiniz' diye. Sayın Başbakan, etrafındaki arkadaşlarını o şatafat içinde görünce, 7 yıldızlı otellerde, en lüks restoranlarda, en lüks araçlara bindiğini görünce zannediyor ki Türkiye'de herkes bu yaşam tarzı içinde. Sayın Başbakan, öncelikle millete bir ineceksiniz. İşsizliğin, yoksulluğun, sefaletin hangi boyutta olduğunu göreceksiniz.''

Gürsel Tekin, başka bir gazetecinin ''Bugün bir gazetede, Beşir Atalay'ın koruma müdürü, sizin açıklamalarınızı kastederek 'Böyle bir şey olsaydı, savcıların beni tutuklaması gerekirdi. Savcılıkta bana ses kayıtlarıyla ilgili bir şey sorulmadı' diyor. Bu konuyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz'' sorusu üzerine, şunları kaydetti:

''Bir ay önce kendisinin savcılık tarafından ifadesinin alındığını biliyoruz. Ama ifadenin içeriğinde neyin olup neyin olmadığını elbette kendileri biliyordur. Önümüzdeki günlerde savcılıklar gereğini yapacaktır. Sayın Bakan, 3 gün önce 'Korumam hatırlamıyor' demişti. Şimdi görüyorum ki koruma hatırlıyor. Bütün hafızası yerinde. Savcılığa da ifade vermiştir. İfadesinin içeriğine bakıldığında, orada bütün tablo yatıyordur.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler