YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan, cami üzerinden siyaset yapıyor"
"Başbakan, cami üzerinden siyaset yapıyor"
23 Haziran 2013 15:25
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin il başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayların ardından gündemi Başbakan'ın değil, milletin belirlediğini savundu.

Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarda Başbakan'ın demokrasi ve özgürlüğe zarar verecek ifadeler kullandığını ileri süren Tekin, "Bu ülkenin nüfusunun yüzde 99'unun Müslüman olduğu bir ülkede, Başbakanın en kutsal değerlerimiz olan cami üzerinden siyaset yapıp, çok çirkince cümleler kullanması doğrusu kabul edilebilir bir anlayış değildir. Türk toplumuda bunu kabul etmedi ve inanmadı" ifadelerini kullandı.

Alevi vatandaşların ayrıştırılması ve hedef gösterilmesi için ciddi çabalar sarfedildiğini de iddia eden Tekin, Başbakan'ın bu yönde ifadeler kullanmasının aymazlık olduğunu öne sürdü. Bir gazetecinin "Türkiye'nin imajının gezi parkı olayları sonucunda bozulduğu iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine Tekin, "Tam tersine yılda 300 milyon dolar civarında Türkiye'nin tanıtımı için paralar harcanıyor. Elbetteki oradaki olayları yaratan yurttaşlar değil. Keşke demokratik hukuk kuralları içerisinde devlet görevlileri davranmış olsaydı daha şık bir manzara ortaya çıkardı, Brezilya'da olduğu gibi. Ama ceberrutça, baskıcı bir anlayış kullanılınca bu fotoğraflar herkesi rahatsız etti. Ve birçok insan sizin her yıl harcamış olduğunuz 300 milyon dolarla değil, bu milletin vicdanıyla Dünya, Türkiye'yi tanımış oldu. Eğer bir imaj bozukluğu varsa oda AK Parti iktidarıdır.

 

AA

Cami den neden rahatsız oluyorsun?
 // ahmet yüksel
1928 de ne güzel camilere kilit vurmuştunuz.Tanrınız ulu uluydu.İrtica palavralarıyla kur'an okumayı yasakladınız.Laiklik diye islam düşmanlığını dinsizliği dayattınız.Tarih diye Yunan tarihini,yunan tanrılarını edebiyat diye ilyada destanını okuttunuz yıllarca.
Benim kültürümde dans balo caz mı vardı...Çok sevdiğiniz değerlerine körkör iman ettiğiniz batı da istemiyor yoz türkiyeyi.
Beğendiniz mi?milleti ecdadından kopardınız.
Çekilin yolumuzdan 90 yıldır takozluğunuz bıktırdı...
23 Haziran 2013 Pazar 23:06
16:57
 // Camileri ahır yapmaktan iyidir
En azından sizin gibi, ezana saldırmıyor ve camileri ahıra çevirmiyor. Üstelik sizin gibi de ikiyüzlü değil....
23 Haziran 2013 16:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler