YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan bize bilgi vermiyor
Başbakan bize bilgi vermiyor
22 Mart 2013 15:13
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çözüm sürecine ilişkin kendilerine bilgi verilmediği söyledi.

Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi Oditoryumu'nda ''Gençliğin Siyasetteki Yeri'' konusunda konferans veren Kılıçdaroğlu, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, ''Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarında okunan mesajı nasıl değerlendiriyorsunuz '' sorusu üzerine, şunları söyledi:

''Anamuhalefet partisi genel başkanı olarak muhatabım; Recep Tayyip Erdoğan'dır. Önce Recep Tayyip Erdoğan'ın ne düşündüğünü bilmem gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan'a buradan sesleniyorum; çıkıp, bu konuda düşüncelerini açıklıkla kamuoyuyla paylaşmak durumundadır. Masanın bir ucunda Abdullah Öcalan var, diğer ucunda da Recep Tayip Erdoğan var. Konuşuyorlar, pazarlık yapıyorlar, bize de soru soruyorlar 'Ne düşünüyorsunuz ' diye. İyi de bilmediğimiz konuda yorum yapmak, konuşmak ne kadar doğrudur Önce bir şeyler bilmemiz gerekiyor. Bize bir şeylerin anlatılması lazım. 'Şunun için masaya oturduk, şunun için pazarlık yapıyoruz' denilmesi lazım. O nedenle bilmediğimiz bir konuda yorum yapmak gibi bir sürece kendimizi sokmak istemiyoruz. Yorum yaparsanız, yarın çıkacak Erdoğan 'Nereden çıkardınız kardeşim bunu, böyle bir şey yoktur' diyecek. Önce bizim ne olduğunu bilmemiz lazım. Düşüncemiz bu.''

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çıkıp konuşması gerektiğini ifade ederek, ''Medyaya da büyük görev düşüyor. Bugün belli gazetelerde manşetler var; 'Silahlara veda' gibi... Oysaki kimse 'silahları bırakacağız' demiyor. Kimsenin de kraldan fazla kralcı geçinmeye hakkı yoktur. Halkı aldatmaya da hakkı yok. Medya özgürlüğü kavramı çok önemli. Medyada iktidar şakşakçılığı farklı bir konudur. Halkın doğru haber alma hakkı vardır. Bu süreçte de halkın doğru haber alma hakkı vardır'' değerlendirmesinde bulundu.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler