YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Binali Yıldırım bankaları topa tuttu
Başbakan Binali Yıldırım bankaları topa tuttu
02 Eylül 2016 17:43
Binali Yıldırım bankalara seslenerek, "Vatandaş hepinizi korudu. 15 Temmuz'u vatandaş savuşturmasaydı ne yapacaktınız? Paranız da fiyakanız da işe yaramazdı. Vatandaş sizin işinizi gördü, siz de şimdi vatandaşın işini göreceksiniz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, bir televizyon tarafından düzenlenen 'Türkiye İyi Gelecek' konferansında konuştu.

Yıldırım, 'Türkiye İyi Gelecek' konferansında ekonomi ve finans dünyasından çok sayıda katılımcıyla biraraya geldi.

Konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminden sonra genel ekonomiyi değerlendiren Yıldırım, "100 günü bugün doldurduk. Geçmiş 100 güne bakıyorum vallahi başımıza gelmeyen kalmamış, başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmez. Hepsi bugünü mü beklemiş? Darbeciler bizi beklemiş, içeriden dışarıdan şer odakları yüklendi. Ama öyle bir millet var ki hepsinin canına okudu" dedi.

Bankalara da çağrıda bulunan Başbakan Yıldırım, "Siz bankacılar piyasanın gerisinden geliyorsunuz. Piyasanın önüne geçmeniz lazım. Arkadan takip etmek meziyet değil. Cepheye geçmek lazım.

Vatandaş hepinizi korudu. 15 Temmuz'u vatandaş savuşturmasaydı ne yapacaktınız? Paranız da fiyakanız da işe yaramazdı. Vatandaş sizin işinizi gördü, siz de şimdi vatandaşın işini göreceksiniz" ifadelerini kullandı. 

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler