YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Binali Yıldırım Atatürk Havalimanı'nda konuştu
Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen canlı bomba saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada ölü sayısının 36'ya yükseldiğini, saldırının DAEŞ'i işaret ettiğini belirtti.
Başbakan Binali Yıldırım Atatürk Havalimanı'nda konuştu
29 Haziran 2016 / 09:38 Güncelleme: 29 Haziran 2016 / 09:44

Başbakan Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve beraberindekilerle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen terör saldırısının ardından olay yerinde incelemelerde bulundu.

Daha sonra saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Yıldırım, bugün İstanbul Atatürk Havalimanı'nda saat 21.22 sıralarında meydana gelen patlama sonucu şu ana kadar yapılan tespitlere göre 36 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. 

36 ÖLÜ VAR, SALDIRI DAEŞ'İ İŞARET EDİYOR

Şu ana kadar tespit edilen vefat sayısı 36, artı 3 canlı bomba.  

Güvenlik güçlerimizin yaptığı tespitler, terör eyleminin DAEŞ'in gerçekleştirdiğini işaret etmektedir. Bu konuda çalışmalar halen sürdürülmektedir. Havaalanımız açılmış, uçuş trafiğimiz normale dönmüştür. 

Havaalanının gerek gidiş gerek geliş istikametinde herhangi bir güvenlik zaafiyeti söz konusu değildir. Canlı bombaların aynı zamanda silah bulundurmaları olayın vahametini arttıran bir neden olmuştur. 
Kaçan bir terörist olduğu değerlendirilmiyor. 

Her 3 canlı bombanın ateş ettikten sonra kendilerini patlattığı yönünde ilk bulgular mevcuttur. 
Tespit çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki saatlerde açıklanacak, yaralı güvenlik görevlilerimiz olduğunu söyleyebilirim. 

BAŞBAKAN YILDIRIM YARALILARI ZİYARET ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.

1-20160629093932.jpg

Yıldırım ile Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hastaneye geldi.

Acil serviste tedavileri devam eden vatandaşları ziyaret eden Yıldırım, yaralıların durumuna ilişkin de ilgililerden bilgi aldı.

Burada yaklaşık 20 dakika kalan Yıldırım, hastane çıkışında acil servis önünde bekleyen vatandaşlara ve personele dönerek, "Hepimizin başı sağ olsun." dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da hastaneden ayrılırken burada bulunanlara baş sağlığında bulunup, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 // a sungur
C baskani ve b bakanim size Allahu azimli şan ömrümde ömür neresinden nefes versin...
29 Haziran 2016 16:29
 // Ömer
birilerinin arkasına sığınıp neredeyse emekli olacak 6 kez ibkası kabu edilen polis memuru -amiri dururken şerefiyle görevini ifa eden polis memurunu doğuya bir nevi cezalandırır gibi sürer iseniz orada hukuktan söz edemez o insanlarda büyük bir travma ve güvensizliğe neden olursunuz. Sonra çıkıp paralelle mücadele diyeceksiniz. Yanlış yoldasınız beyler. Dün terörist dedikleriniz ile bu gün sarmaş dolaş olunca eleştiriye de açık olun.Unutmayın partiye bunu yapsın diye oy verilmedi....
29 Haziran 2016 10:41
 // Ömer
" dindar ” nesil dağları şehirleri ormanları yakarken yaktıkları yerlerden kaçan fareler ciğerlerimizi yakmaya devam ediyor maalesef. Bunu da unuturuz be.keşke terörü önlemede her gün filistinli katleden israille daha önce yalvarıp anlaşsaydınız.hayatını kaybedenlere Allah rahmet etsin....
29 Haziran 2016 10:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler