YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan, bakanları da görevden alacak mı?"
"Başbakan, bakanları da görevden alacak mı?"
23 Ağustos 2013 14:02
CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bodrum'daki çarpık yapılaşmaya ilişkin belediyeleri suçladığını ve görevden almaların olabileceğini belirterek eleştirilerde bulundu.

Çandar, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın, Bodrum'un Torba ve Güvercinlik sahillerini denetlediğini, yapılaşmaların denize kadar girdiğini görünce "bu kadar vicdansızlık olmaz" dediğini belirtti. Erdoğan'ın bu açıklamasının bir "pişkinlik" olduğunu, "asıl kendisinin yaptığının vicdansızlık" olduğunu iddia eden Çandar, "Angel's Penisula Otel için ne diyeceksiniz Bu otelin yasal izin alınmadan sizin bilginiz dahilinde yapıldığı doğru mudur " dedi.

Çandar, şöyle devam etti:

"5 yıldır imar planı yapılmayan, halkın sitelerde ve tatil köylerinde denize ulaşamadığı Yalıkavak'ta daha bu yıl doğal SİT alanı içerisinde yer alan meranın imara açılım planını beş Bakanınız ile imza atarak onaylayan siz değil misiniz

2009 yılında TCK'da yaptığınız değişiklikle kamu arazileri ve arsalarının işgalini suç olmaktan çıkararak af niteliğindeki düzenleme ile kıyıların yandaşlarınıza peşkeş çekilmesini sağlayan sizin hükümetiniz değil mi

'Belediyeler bu inşaatlara nasıl izin vermişler Haklarında dava açılabilir, gerekirse görevden alma olabilir' diyorsunuz. Peki Sayın Başbakan, projelere onay veren, tesislerin açılışlarını yapan Bakanlarınızı da görevden alacak mısınız "

Çandar, AK Parti iktidarı süresince kültür miraslarının talan edildiğini savunarak, "Yaşam alanlarını korumak isteyen vatandaşlarınızla, halkla savaştınız. Halkın arasına karışıp dinlemek yerine, özendiğiniz padişahlar gibi tebdil-i kıyafet kıyılarımızı gezdiniz, içler acısı halini görünce hayretler içinde kaldınız. Samimiyetinize inanmıyoruz" diye konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler