YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan aynen Esad gibi..."
"Başbakan aynen Esad gibi..."
21 Kasım 2013 16:22
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan’ın dün dershanelere yönelik yaptığı açıklamaları eleştirdi.

Eğitim ile ilgili Oslo’da görüşme yapıldığını ileri süren Vural, “Başbakan diyor ki, ‘Ben kararımı verdim.’ Aynen Esad gibi. Hani paydaşlarla görüşecektiniz.” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Vural, dershane meselesine ilişkin şunları söyledi: “Eğitimle ilgili olarak bunu belediyelere devretme konusunda Oslo’da görüşmeler yapılmış. Devletin belediyelere devretmesi ile ilgili bir zemini hazırladıkları için bu konuda çalışan sivil toplum ve diğer örgütlerin faaliyetlerini yasaklayarak daha sonra bir kanun ile okulları yerel yönetimlere devrederek böylelikle Milli Eğitim yükünden kurtulmuş olacaklar.

Bu anlayış bellidir ki KCK toplum örgütlenmesi çerçevesinde devletin o bölgeden çekilmesi için hazırlanmış bir tezgahtır. Evet Milli Eğitim konusu Oslo’da görüşülmüştür. Başbakan diyor ki, ‘Ben kararımı verdim.’ Aynen Esad gibi. Hani paydaşlarla görüşecektiniz. Dün, ‘dershaneler kapatılacak, geri dönüş yok’ sözünden sonra Bülent Arınç, ‘dershaneler kapatılmayacak’ demişti.

Gördük ki Arınç özgül ağırlığı değil, özgül kahırlığı varmış. Bundan sonra da Bülent Ersoy’dan bir kahır mektubu okusa iyi olur. Şimdi Amerika’ya da pert olarak gitti. Sizleri bir insan olarak görmek suretiyle bu tehdit ve tehlikenin çok büyük olduğunu amaç ve hedefin Sevr’in arzuları doğrultusunda bu coğrafyada Kürdistan oluşturulmak istendiğini açık yürekle ifade etmek istiyorum. Bu kişi bizi içeriden hançerlemek için kurgulanmış birisidir. Görevini yerine getirmektedir.”

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler