YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Ak Parti'nin oy oranını açıkladı
Başbakan Erdoğan, Gaziantep’te toplu açılış töreninde taptığı konuşmada son kamuoyu araştırmalarına göre AK Parti'nin yüzde 54 oy oranıyla birinci parti olduğunu bildirdi.
Başbakan Ak Parti'nin oy oranını açıkladı
19 Ocak 2013 / 15:32 Güncelleme: 19 Ocak 2013 / 16:34

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Suriye'deki eli kanlı diktatörün, eli kanlı caninin o koltukta oturabilmesi artık imkansız hale gelmiştir. Suriye'deki rejim hem kendi halkı hem de dünya karşısında meşruiyetini tamamen yitirmiştir.  Şu andan itibaren en fazla o koltukta oturma süresini bir miktar daha uzatabilir ama gerek Beşşar Esed gerek onun yol arkadaşları er ya da geç o makamları terk edecek ve halklarına hesap verecektir'' dedi. 
 
Terörden kurtulmak ortak amacımız
 
Erdoğan, ''Terör bu topraklara açlıktan, yokluktan, sefaletten başka bir şey sağlamadı. Gaziantep'i de bu hale dönüştürme hesabı içine girdi ama Allah'ın izniyle sizin dik duruşunuz, omurgalı duruşunuz ve 'burada teröre yer yok' deyişiniz onların buraya girişini engelledi, Gaziantep insanı da o güçlü yapısıyla altıncı, yedinci sanayi bölgelerini yapıyor. Eğer bugün Diyarbakır bir Gaziantep kadar olamadıysa bunun en önemli sebebi, birinci sebebi terördür. Eğer Van, Gaziantep kadar olamadıysa bunun en birinci sebebi terördür. Bizim bu terörü artık Türkiye'nin gündeminden tamamen çıkarmamız gerekiyor. Silahları bırakmalarını istiyorum. Sıkılı yumrukları aradan çekip, öfkenin, nefretin diline bir son verip insanca yaşamanın önünü açmamız, bunu güçlendirmemiz gerekiyor'' şeklinde konuştu.
 
Barış sürecinin devam ettiğini belirten Erdoğan, ''Terör örgütünün eylemlere son vermesi ve yurt dışına çekilmesi, silahı bırakması için ne yapmak gerekiyorsa diyoruz onu yapsın, biz elimizden gelin desteği verilim. İlgili tüm kurumlarımızı çalıştırıyoruz. Terör belasından kurtulmak hepimizin ortak amacıdır, ortak dileğidir. Bu yolda azimle sabırla kararlılıkla çaba göstermeye devam edeceğiz'' dedi.
 
Erdoğan, şöyle konuştu: ''Terör örgütü silahı bırakmadığı, saldırılarına son vermediği sürece biz terörle mücadeleyi kararlı şekilde sürdüreceğiz. Birileri çıkıyor hükümeti, devleti operasyon yapmakla bu süreci zedelemeyle suçluyor. Hiç kusura bakmasınlar, elinde silahla benim güvenlik güçlerime kast edenlere, arkadan gelip benim polisimi şehit edenlere karşı biz toprağımızı, vatanımızı geri adım atmadan savunuruz ve savunuyoruz'' 
 
Başbakan Erdoğan, ''Sağduyulu, samimi en önemlisi de vicdanı olan bir insan, öldürmek için gelen teröristin hakkını değil, öldürmek için kurulmuş terör örgütünün hakkını değil insani olanın, insanın hakkını savunur. Böyle olması lazım'' dedi.
 
AK Parti'nin oy oranı yüzde 54
 
Başbakan Erdoğan, son kamuoyu araştırmalarına göre AK Parti'nin yüzde 54 oy oranıyla birinci parti olduğunu bildirdi. 
 
AA
başbakanım yanıtılıyormu acaba
 // ahmet çenet
şimdi diyeceksiniz neden bu başlığı attın diye ama çıraklık,kalfalık ve ustalık döneminde hep yanında olan biri olan oylarla hep yanında olan birisiyim.fakat bu son yaptıkları bir başka deyişle değişiklikleri beni ve benim gibi akpartiye gönül verenleri üzmüştür.milli egitimi yapılan degişikliklerin tamamı yanlış 4+4 hali ortada liselerin durumu ortada kurumda lisans mezunu olupta görevde yükselme yapılmayan kurum olması bir yanbdan daha neler yazasam az toptan yanlışlık var ama kelimeler kstlı...
19 Ocak 2013 17:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler