YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Ahmet Davutoğlu Kabine'yi topladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, kabine üyeleri ve kurmayları ile topladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu Kabine'yi topladı
08 Haziran 2015 / 11:05 Güncelleme: 08 Haziran 2015 / 16:31

Başbakan Ahmet Davutoğlu, genel seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere AK Parti Genel Merkezi'nde kurmayları ile toplanıyor.

Bakanlar toplantı öncesi açıklamalarda bulundu.

Mehmet Şimşek: Sürpriz yok

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonuçlarına ilişkin ilk değerlendirmesini yaptı. Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şimşek, “Seçim sonrası piyasanın tepkisinde sürpriz yok; siyasi risk primi fiyatlanmaya başlanacak” dedi.

Şimşek, “Hiçbir koalisyon hükümeti tek parti hükümeti kadar reformist olamaz” diye ekledi.

Fikri ışık: Sıcağı sıcağına yapılan açıklamalar...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde açıklamalarda bulundu.

Fikri Işık, "Dün sıcağı sıcağına yapılan açıklamaların tamamı biraz hissiyat açıklamalarıdır. Önümüzdeki günlerde biraz daha sağduyulu açıklamalar gelebilir. Ona göre biraz ihtiyatlı konuşmada fayda var. Dün akşam Bahçeli'nin, CHP'nin ve HDP'nin açıklaması da biraz seçim sonrasının sıcaklığı... o seçim atmosferinin sıcaklığı diye değerlendiriyorum" dedi.

Mehmet Müezzinoğlu: Önümüzde matematiksel bir fotoğraf var 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; Önümüzde bir matemetiksel fotoğraf var. İnşallah milleti merkezi alan bir anlayışla güçlü bir istikrarlı yönetim süreci devam eder diye diliyorum.

Taner Yıldız: Enterasan bir seçim oldu

Seçim zamanında ve tüm Türkiye’yi dolaştığımızda bir şey söylemiştik . Sandıktan çıkan sonuç başımız üstüne. Demokrasiye saygılı olmak yalnızca sözle değil icraatla olması lazım. Enteresan bir seçim oldu. Özellikle provakatif davrananlar sandıktan kaos bekleyenler enerji kesintilerinin ardına sığınanların gayreti boşa çıktı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Biz mesajı aldık

Biz milletimizin verdiği karar saygı duyuyoruz. Biz seçim öncesi ve sonrası milletimize hakaret etmiyoruz. Ak Parti olarak milletimiz bize hangi görevi yaparsa o görevi yerine getirdik. Siyasi partiler açıklamalarını yaptı. Seçimin hemen sonrasında sıcağı sıcağına açıklama yapmak ne kadar sağlıklı göreceğiz.  Milletin verdiği mesaj tüm siyasi partiler tarafından alınmalıdır. Ak parti her zaman böyle davranmıştır. Biz mesajı aldık.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler