YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan açıkladı: O kışlalar şehir dışına taşınıyor
Başbakan Binali Yıldırım, tankların çıktığı kışlaların şehir dışına taşınacağını belirterek, "Bu bağlamda Mamak'ta, Etimesgut'taki kışlalar Polatlı tarafına gidecek. İstanbul'da Maltepe ve Hasdal kışlaları Çorlu tarafına gidecek" dedi.
Başbakan açıkladı: O kışlalar şehir dışına taşınıyor
02 Ağustos 2016 / 11:42 Güncelleme: 02 Ağustos 2016 / 12:37

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, CHP ve MHP liderlerini Yenikapı'da gerçekleştirilecek olan mitinge davet etti.

İşte Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

YENİKAPI'DA TARİHİN EN BÜYÜK MİTİNGİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Sayın Cumhurbaşkanımız Pazar günü İstanbul'da büyük bir miting gerçekleştirecek. Bu mitinge AK Parti olarak bütün teşkilatlarımızla katılım sağlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı doğrultusunda hepimiz Yenikapı'da olacağız.

Tarihin en büyük mitinginin gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımızın parti liderlerine yaptığı çağrıyı ben tekrar etmek istiyorum. Gün birlik günüdür. Dolayısıyla CHP, MHP liderlerini ve partilileri bu büyük buluşmaya davet ediyorum.

Onların bu büyük mitinge gelerek dostluk, kardeşlik ve dayanışmayı en iyi şekilde göstermelerini önemli olduğunu ifade ediyorum. Düşüncelerini milletimizle paylaşmalarının önemli olduğunu düşünüyorum.

RABBİM ŞER GİRİŞİMİNİ HAYRA TERTİP ETTİ

En büyük tahribat ordumuz içinde ve TSK içinde yaptı. Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin anlamlı dizelerini aktarmak isterim "Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler" Kuranı Kerim'de de denildiği gibi sizin şer gibi gördüklerinizde hayır vardır. 

Sizin hayır gibi gördüklerinizde şer vardır. 15 Temmuz gecesi kabus gibi çökmek istediler. Rabbim nasıl kara kışın ardından yaz getiriyorsa 15 Temmuz şer girişimini de hamdolsun hayra tertip etti. 

Darbe girişiminden sonra FETÖ denilen örgüte amansız bir mücadele başlattık. Bu hain örgütün maskeri öyle bir düştü ki şu anda bütün Türkiye bu hainlerin gerçek yüzünü gördü. 79 milyon amansız mücadele veriyor. 

79 MİLYON AMANSIZ MÜCADELE EDİYOR

Bu hain örgütün maskeri öyle bir düştü ki şu anda bütün Türkiye bu hainlerin gerçek yüzünü gördü. 

79 milyon amansız mücadele veriyor. Bu hain örgütü ve bölücü terör örgütünü jiletle kazır gibi mübarek topraklardan kazıyacağız. 

Her tedbiri kararlılıkla aldık, almaya devam edeceğiz. Türkiye kelimenin tam anlamıyla uçurumun kenarından gördü. Başarılı olsaydı bugün ne anayasa olacaktı ne de hukuk işleyecekti. Gazi Meclis kapatılacak ve siyasi irade yok edilecekti. 

Özgür basından, ifade özgürlüğünden hiçbir eser kalmayacaktı. Devletimiz de milletimiz de uçurumun kenarından döndü.

OHAL HÜKÜMETE, DEVLETE İLAN EDİLMİŞTİR

OHAL millete değildir. OHAL bize, kendimize ilan edilmiştir. Hükümete, devlete ilan edilmiştir. 

Bu darbe girişimini yapanlar, onların destekçilerinden hesap sorulması için biz kendimize OHAL ilan ettik. Millet serbest. Onlar yapması gerekeni 15 Temmuz gecesi yaptılar. 

KHK İLE VİRÜS TEMİZLİĞİNİ BAŞLATTIK

En küçük bir hak ihlaline müsamaha göstermeyeceğiz. Kararlı bir şekilde devlet içine nüfuz etmiş mikropları tek tek temizliyoruz. KHK ile bu virus temizliğini başlattık. 

Bu bağlamda FETÖ ile irtibatı bulunan 35 sağlık kurululu, 1045 eğitim kuruluşunu, 15 üniversiteyi, 29 sendikayı diğer bir deyişle ajan yuvalarını kapattık. 

Kamuda benzeri bir temizliği başlattık. Yargıda yine bu haşhaşileri tek tek tespit ettik. Ayrıca darbe girişiminin soruşturulması içinde yargının ve kolluğun çalışmalarını kolaylaştıracak düzenlemeleri gerçekleştirdik.

TSK'YI OLMASI GEREKTİĞİ ASLİ YERİNE TAŞIYORUZ

Çıkardığımız KHK'larla, TSK'yı olması gerektiği asli yerine taşıyoruz. Her darbe sonrası ordumuzu daha zayıflattılar. Her darbe sonrasında orduyu vatan savunması noktasında zayıf düşürdüler. Jandarma ve Sahil Güvenliği yeniden yapılandırdık.

Bundan böyle İçişleri Bakanlığı'na bağlanmıştır. Yüksek Askeri Şura'nın toplanma usulünü ve yapısını değiştirdik. 80 sonrasında bünyeye giren Haşhaşilerle zehirlenen askeri okulları yeniden ele aldık. 

TANKLARIN ÇIKTIĞI KIŞLALARI ŞEHİR DIŞINA TAŞIYORUZ

Darbe gecesi Ankara'da, İstanbul'da tankların çıktığı o kışlaları da şehrin dışına taşıyoruz. Bu bağlamda Mamak'ta, Etimesgut'taki kışlalar Polatlı tarafına gidecek. İstanbul'da Maltepe ve Hasdal kışlaları Çorlu tarafına gidecek.

Ne işi var tankın şehirde? Güvercinliği kapatıyoruz, helikopterler Isparta'ya gidecek. Tehdit şehirlerin merkezinde değil, tehdit sınırlardadır. Bütün birikimlerimizi sınır bölgesine taşıyacağız. Ülkemizi dış tehditlere karşı savunacağız. 

HARP OKULLARI AYNEN DEVAM EDECEKTİR

Harp okullarının kapatıldığını söylüyorlar. Bunlar doğru değildir. Harp okulları aynen devam edecektir. Yaptığımız şudur: Askeri liseleri kapattık, artık harp okullarına nasıl üniversiteden herkes girebiliyorsa, o şekilde bütün liselerden; meslek liselerinden, imam hatip liselerinden, düz liselerden herkes harp okuluna girecek.

Sınavı kazanan, şartları yerine getiren her vatan evladı bu kurumdaki şerefli görevini alacak. Okullara girişteki kısıtlamaları ortadan kaldırdık.

ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARINA VE GAZİLERİMİZE YENİ HAKLAR GETİRDİK

TSK içinde de kapsamlı bir temizlik hareketi başlattık. Yine terör örgütünün yayınlarına son verdik. Şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize de haklar getirdik. 

Emeklilik ikramiyesini hak kazananlara bu ikramiyelerin artırarak ödenmesine karar verdik. Yakınlarının devlette işe alınmasını kararlaştırdık. 

En büyük düzenlemeyi TSK içinde yaptık. Bu düzenlemeler TSK'yı zayıflatmayacak tam aksine daha güçlü her türlü tehdide hazırlıklı hale getirecektir. Tehdit türleri değişiyor. Silahlı kuvvetlerin bütün enerjisini asli işlerine harcaması geleceğimiz için olmazsa olmazdır. 

İSTANBUL'U FETHEDEN ORDU BU ORDUDUR

TSK insanlık tarihinin en köklü ordularından biridir. TSK'nın mazisi zaferlerle dolu bir ordudur. 1071'de destan yazan ordu TSK'dır. 

Haçlıları Anadolu'da durduran ordu da bu ordudur. İstanbul'u fetheden ordu da tam bu ordudur. 

Mohaç'ı, Kosava'yı, Çanakkale'yi, Kutül Amare'yi destan gibi yazan ordu bu ordudur. Kurtuluş Savaşı'nı yapan bağrından Mustafa Kemal'i çıkaran bu ordudur. 

BU MECLİS ÇOK DARBE GÖRDÜ AMA BOMBALANMADI

Bu ordu milletin bağrından çıkmıştır. Bizim ordumu Balkan Savaşları'nda kendi iç meselesi yüzünden büyük tahribat yaşadı. Büyük bir hezimet yaşadılar. Osmanlı Devleti'nin çöküşü, ordunun siyasete karıştığı bir dönem olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal, ordunun siyasete karışmasının ne kadar büyük bir yanlış olduğunu görmüştür. Bu Meclis, 1920'den beri birçok darbe gördü. Ama hiçbir darbede bomba görmedi. 

Bu hainler onu da yaptılar, bu gazi Meclisi bombalarla yok etmeye çalıştılar. Ama Meclis dimdik ayakta, onlar yok oldu gittiler. 

Atatürk'ün açtığı, askeri makamların üzerinde bir merci olarak gördüğü bu Meclis'i bombalayan hiç kimse bu ordunun askeri de değildir, bu vatan evladı da değildir. 

Her darbe, her darbe teşebbüsü en başta Mustafa Kemal'in hatırasını yaralamıştır. 

Hiçbir darbeci Atatürkçü de, Kemalist de, hatta bu ülkeye de ait değildir. Asker elbisesi içerisindeki o teröristleri tek tek temizliyoruz. 

POLATLI DA VAR
 // CEM
Polatlıda yeterince var.Şöyle olmayan bir yere nakledilse daha hayırlı olur...
02 Ağustos 2016 Salı 14:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler