YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan açıkladı: FETÖ yanıltma hareketine girdi
Başbakan açıkladı: FETÖ yanıltma hareketine girdi
07 Ekim 2016 14:41
Başbakan Yıldırım, FETÖ'den hakkında işlem yapılanların itirazları hakkında, "Ne olur, ne olmaz, bana da işlem yapılır" diye önceden başvuranlar olduğunu ifade ederek, örgütün burada da bir yanıltma hareketine girdiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da Cuma Namazı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, FETÖ'den hakkında işlem yapılanların itirazları hakkında değerlendirmelerde bulunarak, başvuran sayısının işlem yapılanların sayısını geçtiğini söyledi.

Yıldırım, "İşlem yapılanların sayısından fazla başvuru var. 'Ne olur, ne olmaz, bana da işlem yapılır' diye tedbirli davranıp önceden başvuranlar da var. Ne yaptıklarını bilmiyorum ama doğru bir iş yapmadıklarından eminim. Maalesef FETÖ burada da bir yanıltma hareketine girmiş durumda. 

Ama millete sözümüz bu itirazları çok titiz, kılı kırk yararak değerlendireceğiz. 70 binin üzerinde itiraz var. Bunlar belirli bir zaman alacak. Mekanizması kuruldu, bakanlıklarda değerlendirme heyetleriyle bu kararları veren heyetler değiştirildi. Olur ya başka bir gözün bakmasında fayda var" ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler