YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan açıkladı! Bayram tatili uzayacak mı?
Başbakan açıkladı! Bayram tatili uzayacak mı?
11 Ağustos 2017 14:09
Başbakan Binali Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması konusunda, "Bu konuyu, salı günü Bakanlar Kurulu yapacağız Cumhurbaşkanımızın başkanlığında, orada değerlendireceğiz ve oradan bir karar çıkacak" dedi.

Başbakan Yıldırım, Kurban Bayramı tatili konusunda merak edilen soruya cevap verdi. Yıldırım tatilin uzatılması konusunda, "Bu konuyu, salı günü Bakanlar Kurulu yapacağız Cumhurbaşkanımızın başkanlığında, orada değerlendireceğiz ve oradan bir karar çıkacak" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN AKLI BAŞINA GELMİŞ

Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'Sen ben kavgasını bırakalım' sözleri hakkında, "Aklı başına gelmiş demek ki. Önce kendisi bu işi bıraksın. Memleketi, milleti yabancılara şikayet etmekten vazgeçsin. 'Türkiye güvensizdir, can ve mal güvenliği yoktur' demekten vazgeçsin. Adaletin verdiği kararlara saygı duysun. Belirli suçlarla hakkında kovuşturma devam edenlere sahip çıkmasın. Bıraksın, adalet rahat çalışsın. Biz zaten çalışıyoruz." dedi.

MİT tırları ve Berberoğlu üzerinden CHP'ye komplo hazırlığı içinde olunduğu' iddiasını değerlendiren Yıldırım, "Böyle bir evham üzerinde, böyle bir şey söz konusu olamaz. Adalet herkese lazım. Bir şekilde bir suçlamayla yargılanan insanlara sahip çıkmak, adalet aramak değildir. Bırakalım yargı bağımsız, tarafsız şekilde çalışsın, yargıyı etkilemeyelim" ifadelerini kullandı.

TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ

Özellikle İdlib'de son günlerde meydana gelen gelişmeleri dikkate alarak o bölgede, 150 kilometrelik Hatay'ın Suriye sınırında gerekli tedbirleri alıyoruz. Malum, orada radikal gruplar son zamanlarda kontrolü ele aldı ve burada yaşanacak gelişmelere göre, yapılacak operasyonları dikkate alarak biz hem insani dram yaşanmaması hem de sınırlarımızdan ülkemize yönelik tehditlerin oluşmaması için tedbirlerimizi alıyoruz.

TEREDDÜT GÖSTERMEYİZ

Sınırlarımızda, özellikle Suriye ve Irak'ta yeni bir yapay devlet oluşturma gayretlerine asla müsamaha etmemiz, izin vermemiz söz konusu değil. Bu konuda muhatap ülkelerle gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Şartlar ne olursa olsun ülkemizin milli menfaatlerine, hükümranlık haklarına, güvenliğine yönelik bir tutum, gelişme yaşarsak geçmişte olduğu gibi gelecekte de buna karşılık vermekten tereddüt göstermeyiz.

 // Ömer
İZİNDEYİZ... diyenlerden farkınız olsun....
11 Ağustos 2017 14:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler