YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan AB Bakanlığı’nı lağvetmelidir"
"Başbakan AB Bakanlığı’nı lağvetmelidir"
14 Haziran 2013 11:16
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, AB Parlamentosu’nun Gezi Parkı olaylarıyla ilgili kararını kınadığını belirterek, “Karar siyasidir. Başbakan AB Bakanlığı’nı lağvetmelidir” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın AB Parlamentosu kararını tanımadığı yönündeki ifadelerine tamamen destek verdiğini belirten Yılmaz, “AB Parlamentosu’nun görevi Türkiye’de çıkartılmak istenen ayaklanmaları desteklemekdeğildir.

Böyle bir zihniyet ve fitne kurumu ile ilişkiler derhal kesilmelidir dedi. Türkiye zor bir sürece girmiştir. Bu süreç dışarıdan yönetiliyor. Çözüm içerden çok dışarıda aranmalıdır” diye konuştu.

Türkiye’nin zor bir sürece girdiğini dile getiren Yılmaz, “Başbakan bir tek stratejik adım atarak bu fitneyi söndürebilir. Bu bilgi kendilerine iletilmiştir. Umarım akıl öne geçer çareyi AB ya da okyanus ötesinde değil daha yakın coğrafya da ararlar.

Bizim görüşümüz başından beri AB Bakanlığı’nın iptal edilip yerinedışişlerinde bir masa oluşturulmasıdır. Böylece bu bakanlık için harcanan bütçede hazineye kaynak olarak aktarılır. Dünyanın neresin de AB Bakanlığı var orası da soru işaretidir? Bu nedenle mademki sen benimülkemi karıştırmak için fitne ve fesat içeren kendince kararlar alıyorsun bende seni tanımıyorum demekle kalmayıp bunu fiiliyata geçirir AB Bakanlığını lağvederek temsil için Dışişleri'nde bir masa oluşturursunuz” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler