YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baş: Kolumu kesseler Kürt kanı akar
Baş: Kolumu kesseler Kürt kanı akar
31 Mayıs 2015 09:28
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) mitingi dün Ankara'da düzenlendi. Kürt vatandaşların kendisini iyi dinlemesini isteyen Baş, “Ben sizin en yakınınızım. Benim kolumu kesseler Kürt kanı akar” diye seslendi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, “Bağımsız Türkiye Partisi harekatıyla bir bilek, bir yürek olacağız. Bu hareket Hacı Bektaşi Veli’nin nefesiyle başlayan hareket. Bunda hiç kuşkunuz olmasın” dedi.

BTP’nin Ankara “Hakkına Sahip Çık” mitingi Kolej Meydanı’nda düzenlendi. Mitinge bayraklarıyla katılan çok sayıda partili, sık sık “İş, aş, Haydar Baş” sloganları attı. BTP Genel Başkanı Haydar Baş, partililere yaptığı konuşmasına 5 bin lira asgari ücret, doğan çocuğa 15 bin lira ikramiye, çocuklara aylık 250 lira maaş, ev hanımlarına bin 500 lira maaş, her Türk vatandaşına bin lira maaş gibi seçim vaatlerini hatırlatarak başladı.

“BENİM KOLUMU KESSELER KÜRT KANI AKAR” 
Kürt vatandaşların kendisini iyi dinlemesini isteyen Baş, “Ben sizin en yakınınızım. Benim kolumu kesseler Kürt kanı akar” diye seslendi. Baş, insanların sağ-sol, Türk-Kürt, ilerici-gerici diye ayrıştırılıp, ülkenin darmadağın edildiğini savunarak, “Şimdi Bağımsız Türkiye Partisi harekatıyla bir bilek, bir yürek olacağız. Bu hareket Hacı Bektaşi Veli’nin nefesiyle başlayan hareket. Bunda hiç kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

“ANADOLU’YU İSLAMLAŞTIRAN ALEVİLER” 
Alevi ve cemevleri konusuna değinen Baş, “Anadolu’yu İslamlaştıran kimdir biliyor musunuz? Aleviler. Alevi kardeşlerim Anadolu’yu Müslüman yaptı. Onları Anadolu’dan çıkartmaya çalışanları geriye püskürtmeye var mısınız? Cemevleri, İslami’dir. Hz. Peygamber, Mescid-i Nebi’nin avlusunda Ashabı Suffan’ın yaşadığı bir yerde, onlar orada yerler, içerler, sohbet ederler, gelenleri iyi karşılarlar, Allah’ı zikrederler, Kur’an okurlar. Bugün cem evlerinin fonksiyonu budur. Ashabı Suffan’ın yaşantısıdır. İmamı Ali’nin yaşantısıdır. Herkes şahit olsun, ben ehl-i beyt üniversitesini açacağım. 12 imamı, İmamı Ali’yi, Allah’ın resulunü dünyaya tanıtacağım” ifadelerini kullandı.

VAATLERİN KAYNAĞI, 2 TRİLYON GSMH, 200 MİLYAR ENERJİ KAYNAĞ
“Ben onların sattıklarını şimdi geri alacağım. ‘Nasıl yapacaksın?’ demeye başladılar. Sen ecnebiye sattın. Ben milletime bunu işleterek, karından vereceğim, onu ortak yapacağım” diyen Baş, verdiği vaatlerin kaynaklarının 2 trilyon Gayri Safi Milli Hasıla (GSMH), yılda 200 milyar lira enerji kaynağı olduğunu ifade etti.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Kolej Meydanı’nda partililerine seslenirken, kameralara kaldırımda namaz kılan bir kadın takıldı. Baş’ın konuşma yaptığı sırada, namazını kılan kadın daha sonra BTP Genel Başkanı Baş’ı dinlemeye devam etti.  

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler