YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barzani'den BDP'ye sürpriz ziyaret
Barzani'den BDP'ye sürpriz ziyaret
26 Mart 2013 14:51
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, BDP Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, ziyaretle ilgili, "Herkes Kürtlerle görüşüyor ve el uzatıyor. Kürtlerin de artık birbirine el uzatma zamanının geldiğini bilmesi gerekiyor. Barzani'nin ziyareti ilktir" dedi.

Ankara'daki temaslarını sürdüren Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, BDP Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Barzani BDP Genel Merkezi'nde BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk tarafından karşılandı. Görüşmeye ayrıca BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana da katıldı.

Ziyaret öncesi açıklamalarda bulunan Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP'yi ziyaret etmesi için Barzani'ye bir davette bulunduklarını hatırlattı. Barzani'nin davetlerine icabet ettiğini bildiren Zana, "Konuşacağımız konular elbette ki genelde Ortadoğu barışı, özelde de Kürtlerin geleceği.

Bu konuda herkes zaten duyarlı. Bir Kürt olarak herkes üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Ben de bir Kürt olarak üzerime düşeni yaptım. Şuna hep inandım, barış diyorsak dostluk diyorsak, kardeşlik diyorsak öncelikle bu iç yapıda olmalı. Herkes Kürtlerle görüşüyor ve el uzatıyor. Kürtlerin de artık birbirine el uzatma zamanının geldiğini bilmesi gerekiyor. Barzani'nin ziyareti ilktir" dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler