YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ban'dan skandal Gazze yorumu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze'de ateşkes ilan edilmesi için resmi temaslarını sürdürüyor. Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun ile görüştü. Fakat Ban'dan skandal bir açıklama geldi.
Ban'dan skandal Gazze yorumu
23 Temmuz 2014 / 00:28 Güncelleme: 23 Temmuz 2014 / 00:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulmasını görüştü. 

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; BM Genel Sekreteri Ban'ın isteği üzerine gerçekleşen telefon görüşmesi, yarım saat sürdü. BM Genel Sekreteri Ban görüşmede, Türkiye'nin ateşkesin sağlanmasına yönelik katkılarına büyük önem verdiklerini vurguladı. Ban Gazze'yi suçlayarak, İsrail'e baş sağlığı diledi.

Başbakan Erdoğan ise İsrail hükümetinin İsrail-Filistin anlaşmazlığının askeri yöntemlerle çözülemeyeceğini anlaması gerektiğine dikkati çekerek, Gazze'de katliama yol açan saldırıların bir an önce durdurulması çağrısında bulundu. Erdoğan, Türkiye olarak, taraflar arasında kalıcı bir ateşkes sağlanması girişimlerinin başarıyla sonuçlanmasını arzuladıklarını kaydetti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler