YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz mağduru paşadan CHP'ye sert kumpas tepkisi!
Balyoz sanığı Emekli Tümgeneral Nogaylaroğlu, Balyoz kumpasını anlattığı kitapta, "CHP'nin kumpasçılarla ilişkisini de anlayamıyorum" dedi.
Balyoz mağduru paşadan CHP'ye sert kumpas tepkisi!
25 Şubat 2015 / 09:53 Güncelleme: 25 Şubat 2015 / 10:06

Balyoz sanıklarından emekli Hava Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, Balyoz kumpasını ve yaşadığı sıkıntı dolu günleri bir kitapta topladı.

"Milli Görüşten Silivri\'ye" isimli kitapta, Balyoz kumpasını anlatan Nogaylaroğlu, "CHP'nin ve bazı temsilcilerinin bu kadar olan bitenden sonra kumpasla ilgili tavırlarını anlamakta güçlük çekiyorum" diyerek de ana muhalefet partisine tepki gösterdi.

İşte o kitaptan çarpıcı bazı bölümler:

"Allah korkusu bilmez vicdansız yaratıklar öyle hin ki her türlü surete girebiliyorlar. Bir bakıyorsun camide yanında saf tutmuş, bir bakıyorsun rakı masasında en şen şakrak o grubun merkezinde, bir bakıyorsun Türk dünyası için kahramanlık destanlarının söyleyicisi... Bir bakıyorsun cüppe giymiş hâkim olmuş, savcı olmuş yine temiz yüzlü sevecen. Bir bakıyorsun polis olmuş kelepçeden kurdele, vurduğu yerden gül biter dersin ruhunu bedenini teslim edersin.

Balyoz 2 ve 3'te tutuklananların büyük çoğunluğu NATO'da, ABD ve Avrupa'da görev almış askerlerdi. Deniz ve Hava Kuvvetleri'nde, NATO'da, Avrupa'da görev yapmış general, amiral ve subay bırakmadılar neredeyse. Askeriyenin 20 yıllık hafızasını sildiler... Kumpasçıların ordu içindeki işbirlikçileri; ne kadar kızdıkları, sevmedikleri adam varsa listelere doldurdular. Bazıları da işi iyice ileri götürdü. O yılın terfisini yapmakla kalmadılar 5-10 sene sonrasını da garantiye aldılar.

Hedef Erdoğan'dı

Onlarca irili ufaklı girişim, operasyon planlandı ve yapıldı. Bunlardan 3 tanesi direkt olarak Erdoğan'ı hedef aldı. İlki Oslo görüşmelerinin sızdırılması sonrası savcılık tarafından MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılması olayı.

İkincisi Gezi olayının provoke edilerek kalabalıkların Başbakanlık çalışma ofisine yönlendirilmesi.
Üçüncüsü de 17-25 Aralık operasyonları. Kumpas çetesinin hedefi ABD ve Avrupa'da Cumhurbaşkanı ve hükümet aleyhinde kamuoyu algısını olumsuza çevirmek.

CHP ile flörtün arkasında da bu planlama vardır. Bu arada CHP'nin ve bazı temsilcilerinin bu kadar olan bitenden sonra kumpasla ilgili tavırlarını anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum ve üzülüyorum."

Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, kitabında babasıyla ilgili olarak da şu bölüme yer verdi: "Babam vasiyetinde 'Cenazeme cami bombalayan asker istemiyorum' dedi. Benim rahmetli babamı bu kahpe haberler yüzünden, askere küs ve kırgın bir şekilde uğurladık. Bu utanmazlarsa 'Tümgeneralin babası öldü, cenazesine hiçbir asker katılmadı' diye haber yaptılar. Bre utanmazlar, bu kadar alçaklık olur mu?..."

bu vatan haini sahte dinciler yaptıklarının karşılığını fazlasıyla alaca
 // Muhafız
Ey paşam hiç şüphen olmasınki;başta sayın Ilker Başbuğ paşa başta olmak üzere TSK mensuplarına yapılan bu kumpasların ve adiliklerin karşılığı bu sahte dinci vatan hainlerinin ve pensilvanya'daki terör örgütü mensublarından ve onlara destek verenlerden hepsinin karşılığı fazlasıyla olacaktır...!!!Bu karşılık kanlımı yoksa kansızmı olacağını zaman gösterecektir.onlar sahte dincilerin şakirtleriyse bizler Atatürk'ün Gerçek Askerleriyiz...!!!hiç şüpheniz olmasınki herşeyin bir karşılığı olacaktır...
25 Şubat 2015 Çarşamba 22:30
bizde anlayamadık zaten paşam
 // selim
chp seçmenide anlamıyor zaten, onlarıda kumpasa getirip elde tutmaya çalışıyorlar ortaya çıkan yazışmalara bakılırsa....
25 Şubat 2015 Çarşamba 10:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler