YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Balyoz Davası'nda hukukçu olarak ortada kalıyoruz"
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, başka herhangi bir delilin ortaya çıkmadığı taktirde Balyoz Davası'nın bittiğini belirtti. Kuzu, önce müebbet sonra beraat kararlarının da halkın yargıya olan güvenini sarstığını söyledi.
"Balyoz Davası'nda hukukçu olarak ortada kalıyoruz"
02 Nisan 2015 / 04:00 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 07:44

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Kanal A'da yayınlanan ve Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu İşte Haber programına konuk oldu.

Burhan Kuzu, Balyoz Davası'na ilişkin verilen tezat kararların halkın yargıya olan güvenini sarstığını belirtti ve "Hukukçu olarak oratada kalıyoruz" dedi.

Burhan Kuzu'nun konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

Balyoz Davası, prensip olarak yeni bir delil ortaya çıkmadıkça bitmiş oldu. Elbette ki bu insanların yatmış olması bizi sevindirmez. Mantık, adalet yerini bulsun. Bir hukukçu olarak dehşete düşürüyor. Ağırlaştırılmış müebbet, müebbet vd. tonlarca ceza yağıyor, arkasından başka bir mahkeme geliyor 'Beraat' diyor. Şimdi hangisi doğru bunların? Hukukçu olarak ortada kalıyoruz. Hapis mi doğru, bu mu doğru? Böyle olunca da milletin adalete olan güveni sarsılmış oluyor.

"Bizim bireysel başvurumuz sayesinde serbest kaldılar"

Tamamı mı suçlu, tamamı mı suçsuz? Bunlar nasıl ayıklanacak? 2010'da bu konuda bireysel başvuru getirdik. Muhalefet canı sağ olsun kıyameti kopardı. 'Siz İnsan Hakları Mahkemesi'ne gitmemin önünü kesmek istiyorsunuz' dediler. Bir yığın saçma sapan şeyler söylediler. Ama bugün görüyoruz ki bizim bireysel başvuru sayesinde bu adamlar serbest bırakıldı.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler