YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Balbay'a 100 milyar ödememiz lazım ama ödeyemiyor
"Balbay'a 100 milyar ödememiz lazım ama ödeyemiyor
25 Eylül 2008 21:41
"Balbay'a 100 milyar ödememiz lazım ama ödeyemiyor

CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın, belediyeden ihale alan firmalara koydukları 'şartları' ve imara açılacak arasalar için oylamaya katılan CHP'li Meclis Üyeleri'ne ne kadar rüşvet verdiklerini anlattığı ses kaydı ortaya çıktı.


CHP'li Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın Çankaya'daki rüşvet çarkını anlattığı ses kaydı gündemi yerle bir etti! Kanal 7'nin yayınladığı ses kaydında Eryılmaz, rüşveti anlatırken Allahım şaştı diyor ve CHP'li meclis üyelerinden şikayet ediyor.


İşte CHP'li Eryılmaz'dan inciler:


-Gayri resmi bir spor kulubümüz var. Biz bazen oraya yardım istiyoruz, oraya araba aldırıyoruz. Mütahitlerden alınanlar ise belediye meclis üyelerine dağıtılıyor. Bu para ayda 100-150 bin YTL'yi buluyor.


-Şimdi biz burada... Şeylerle, yamyamları onları doyurmak için benim dört ayrı eski Muzzafer olmam gerekiyor. Bunlara para bulmak için 50 takla atıyorum.


-100-150 milyar borç alında meclis üyelerine verilecek


-Yani bizim burada bunu yaparken de bunların bazıları dilleniyor tabi.


-Ama yapılan burada esas şey, imar konuları var. İmarda adam diyor ki benim yerim şurada var. Diyoruz ki git, kulube bağışla, minibüs al falan...


-Var yüksek rakam ondan büyük işte. Adamlar imar komisyonunda... Her gelen dosyanın üzerinde atıyor. Ben buradan ne götürürüm. Hergün koltuğunda dosya..


-Dışarı çıkıyor diyor ki işini hallettim şu kadar ver. Ben burada son dört ayda adam bizde resmen tehdit etti.


-10 gündür benim Allah'ım şaştı. Ben hiçbir işe bakamıyorum. Bu herifler için gidip mütahitten rica ettik, 75 bin dolar borç alıp, 50 laptop dağıttık.


-Cumhuriyet'e destek veriyoruz. Yani gazetelerini alıyoruz, dağıtıyoruz. Balbay'a 100 milyar ödememiz lazım ödememiz lazım ama yok ödeyemiyoruz.


-Personel dediğin işte bu tipler. Yani TİP'çi DEHAP'lı... Benim yanımda CHP'yi eleştiriyor. Burada partizanlık yapmıyorum ama partiliyim. Aktif haber

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler