YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balbay: Başkan yardımcısı olmak istiyorum
Balbay: Başkan yardımcısı olmak istiyorum
12 Şubat 2014 17:36
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP'nin geleceğe daha güvenle bakacak bir Türkiye oluşturacağını söyledi.

CHP Edremit Belediye Başkan adayı Kamil Saka’nın seçim bürosu, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın da katıldığı törenle açıldı.

Balbay, kalabalık heyetle Kamil Saka’nın seçim bürosunun bulunduğu Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Balbay ve beraberindekilere yürüyüş esnasında davul ve zurnalar eşlik etti. Açılışta konuşan Balbay, “Az önce bir anne omuzuma başını dayadı ve gözyaşlarını akıttı. Bundan sonra o gözyaşları zafer gözyaşları olacaktır. Ben demir parmaklıklar ardında özgürlüğü beklerken, zaman zaman kendime soruyordum; özgürlük ne zaman gelebilir diye. Hep kendime, moralini yüksek, beklentini düşük tut diyordum. Ardından da kendime, ''Balbay, senin demir parmaklıkların ardından ne zaman çıkacağın önemli değil, nasıl çıkacağın önemli. Seni karşılayanların önünde dimdik durabilmelisin demiştim.

Ben bugünler için oralarda dik durdum. Bu ülkenin tarım kaynakları 100 milyon nüfusu doyurmaya yetecek zenginlikte. Kaz Dağları’nın enkaz dağları olmasını istemiyorsanız, CHP’yi iktidara getirin. Şimdi önümüzde 3 seçim var. Yerel seçimler, ilk kapı. Ardından cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Daha sonra da genel seçimler var. Yerel seçimlerde elde edeceğimiz iktidar ile birlikte, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu başbakan, CHP’yi iktidar yapacağımız genel seçimlere gideceğiz. Hedefimiz budur. Önümüzdeki dönem CHP, Türkiye’yi gerçek anlamda 21. yüzyıla taşıyacak. CHP, geleceğe daha güvenli bakacak bir Türkiye oluşturacak. Burada belediye başkan adaylarımız var. Burada, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sözat var. Edremit’in adayı Kamil Saka ve diğer çevre belediyelerin başkan adayları var. Hepinizin gözlerinde o kadar güzel bir ışık görüyorum ki, ben de bunun bir parçası olmak istiyorum. Belediye başkanlarınız kabul ederse, Ankara’daki başkan yardımcıları ben olmak istiyorum” dedi.

Balbay, seçim bürosunu gezerken, dışarıdaki kalabalık seçim bürosuna girmek isteyince izdiham yaşandı. Kalabalık karşısında parti görevlileri zor anlar yaşadı ve seçim bürosunun kapısını kapatarak izdihamı önledi. Balbay, seçim bürosundan güçlükle dışarı çıkarıldı. Balbay ve beraberindekiler, daha sonra programlara katılmak üzere Burhaniye ve Ayvalık ilçelerine hareket etti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler