YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlıktan 'Efkan 'Ala' açıklaması
Bakanlıktan 'Efkan 'Ala' açıklaması
03 Ağustos 2015 14:34
"İçişleri Eski Bakanı Sayın Efkan Ala, İçişleri Bakanlığı görevinden ayrılmasından sonra Bakanlık resmi konutunu boşaltmıştır. Konut o günden beri boş durumda olup kullanılmamaktadır"

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın bakanlık görevinden ayrılmasından sonra bakanlık resmi konutunu boşalttığı duyuruldu. Açıklamada, "İçişleri Eski Bakanı Sayın Efkan Ala, İçişleri Bakanlığı görevinden ayrılmasından sonra Bakanlık resmi konutunu boşaltmıştır. Konut o günden beri boş durumda olup kullanılmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Efkan Ala'nın konutu kullanmaya devam ettiği yönünde daha önce yapılan asılsız haberlerin Bakanlık tarafından 16-17 Mayıs tarihlerinde tekzip edildiğini ve bu açıklamaların kamuoyuyla paylaşıldığını hatırlattı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bakanlığımız tarafından bu haberler kesin bir dille tekzip edilmesine ve kamuoyu ile paylaşılmasına karşın, iftira niteliğindeki bu haberlere belli amaç doğrultusunda bugün de aynı şekilde yer verilmektedir. Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı Resmi Konutunun boş olduğu dönemi değerlendirmiş, ısı yalıtımı başta olmak üzere bir kısım zorunlu tadilatları gerçekleştirmiştir. Bakanlık Resmi Konutu'ndan yapılan tüm bu işlemler 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun ilgili hükümlerine uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler