YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlar Kurulu sonrası flaş NATO kararı!
Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Norveç'teki NATO skandalına ilişkin, "Bu NATO tarihinin en büyük skandallarından bir tanesidir. Açık bir had bilmezliktir, kabul edilemez bir durumdur." dedi.
Bakanlar Kurulu sonrası flaş NATO kararı!
20 Kasım 2017 / 14:19 Güncelleme: 20 Kasım 2017 / 14:49

Bakanlar Kurulu sonrası basın mensuplarını bilgilendiren Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yaşanan NATO skandalına ilişkin konuştu.

Türkiye'nin NATO'ya katkı sunmaya devam edeceğini belirten Bozdağ şunları söyledi;

NATO TARİHİN EN BÜYÜK SKANDALI

"Bu NATO tarihinin en büyük skandallarından bir tanesidir. Açık bir had bilmezliktir, kabul edilemez bir durumdur. Türkiye gerekli onurlu duruşunu ortaya koymuştur ve askerlerini derhal tatbikattan geri çekmiştir.

Bu saldırı sadece ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve son Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye dönük bir saldırı, saygısızlık değildir. 80 milyon Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne dönük açık bir saygısızlıktır.

YAPILAN İŞLEM YETERLİ DEĞİL, SORUMLULAR TESPİT EDİLMELİ

Haklarında idari tahkikat başlatmalarını, özür dilemelerini olumlu karşılıyoruz ama bu olayı şahıslarla kaim görmediğimizi ifade etmek isteriz. Bu sadece şahıslarla izah edilebilir bir durum gibi gözükmemektedir. Bir özensizlik sonucu yapılmış bir iş gibi görülmektedir.

Sadece 2 kişi ile alakalı işlem yapılması bu olayın tamamen enine boyuna araştırıldığı, aydınlatıldığı anlamına gelmez. Üst amirler, komutanlar kimse onlarla ilgili de işlem yapılmasını, sorumlulukları olup olmadığının tespit edilmesini istiyoruz. Üstünün örtülmemesi gerektiğini de açıkça ifade ediyoruz. 

NATO'YA KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ AMA...

NATO yetkilileri de Türkiye karşıtı olan çevrelerin NATO'yu etkilemesine ve NATO ile ilgili iş ve işlemlere sızmasına, faaliyetlerini olumsuz bir şekilde gölgelemesine izin vermemelidir.

Türkiye'nin terör nitelikli gördüğü örgütlerle dayanışma içinde olanlarla istifade edilmeye çalışılması da asla kabul edilemez. Örgütlerle iltisak içinde olanlar bu tür uluslararası örgütlerde çalışanlarla etki kurarlarsa daha bunun gibi birçok olumsuzlukla karşı karşıya kalabiliriz.

Türkiye NATO'nun saygın bir üyesidir. Bundan sonra da katkılarını sunmaya devam edecektir ama Türk milletine, devletine, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan saldırıyı, alçaklığı kabul etmesi mümkün değildir. "

nato terör örgütü
 // Yaşar
nato veya üye olduğumuz bazı uluslararası kuruluşlarda ülkemiz aleyhine bir durum olduğunda çeşitli konuşmalar olur. nato terör örgütü içinde öyle oldu. hükümet sözcüsüde konuştu, bana göre boş boş konuşmalar bunlar. yıllarca ülkemize kötülük yapmış olan bu tür kuruluşlarda halen neden içiçe oluyoruz. derhal ayrılmalıyız. natoda skandal filan yerde skandal. asıl sıkandal ise hâlâ bunlarla birlikte olmaktır.derhal bu iş milletimizi memnun edecek bir şekilde bitirilmelidir. .....NOKTA.........
20 Kasım 2017 21:24
 // Kritik
BU gün öyle bağırıp durursunuz sonra yine müttefik deyip oturursunuz...
20 Kasım 2017 20:14
 // Mutlu
NATO'dan ilk fırsatta çıkmalı ve İncirlik derhal kapatılmalı....
20 Kasım 2017 17:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler