YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlar gözyaşlarına hakim olamadı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığını devralmadan önce son kez başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu toplantısında bazı bakanlar gözyaşını tutamadı.
Bakanlar gözyaşlarına hakim olamadı
26 Ağustos 2014 / 09:19 Güncelleme: 26 Ağustos 2014 / 09:28

61. Hükümetin son Bakanlar Kurulu toplantısına kabine üyelerinin Başbakan Erdoğan'a yönelik duygusal vedaları damgasını vurdu.

Erdoğan'ın Başbakan olarak son kez başkanlık ettiği toplantıda, bakanlar Erdoğan'a "Yokluğunuzu çok derinden hissedeceğiz" diyerek duygu yüklü konuşmalar yaptı. Bazı bakanların duygularını ifade etmekte zorlandıkları öğrenilirken, Erdoğan'ın da çalışma arkadaşlarına tek tek teşekkür ederek vedalaştığı bildirildi.

İki Başbakanlı toplantı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve halefi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun aynı karede yer aldığı toplantıya tüm bakanlar katıldı.

Başbakanlık Merkez Binada yaklaşık 4 saat süren toplantıda, Başbakan Erdoğan ilk konuşmayı yaptı. 28 Ağustos'ta hem AK Parti'den hem de hükümet başkanlığından ayrılarak Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı olacak olan Erdoğan, duygusal bir değerlendirme yaptı. Gelinen süreci değerlendiren Erdoğan, hükümet üyelerine tek tek teşekkür etti. Bu arada bazı bakanların duygulandıkları dikkat çekti.

Konuşmakta güçlük çektiler

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının ardından sıra ile hükümet üyeleri söz aldı. Söz alan bazı bakanlar göz yaşlarına hakim olamazken, bazı kabine üyelerinin ise duygularını bile ifade etmekte zorlandıkları görüldü.

Başbakan Erdoğan'a hitaben, 'Sizin eksikliğinizi çok derinden hissedeceğiz' demeleri dikkat çekti. Erdoğan'da buna mukabil, 'Bu davaya sahip çıktığınız için teşekkür ederim' şeklinde konuştu. Bu arada bazı bakanların duygularını gizlemekte zorluk çektiği ve konuşamadıkları için hal lisanıyla iletişim kurdu.

Davutoğlu'na destek sözü

Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'nin seçilmiş 12. Cumhurbaşkanı olması sebebiyle 61. Hükümet 28 Ağustos'ta düşecek. Dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında kurulacak 62. Hükümet için Davutoğlu'na başarılar dilendi.

Tüm kabine üyeleri Davutoğlu başbakanlığında kurulacak 62. Hükümete her türlü desteği verme sözü verirken, tüm çalışmalarda yanlarında olacaklarını iletti.

Bakan Babacan ekonomide kalıyor

62. Hükümette ekonominin patronluğuna kimin geleceği merak edilirken, edinilen bilgiye Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'la 2015 seçimlerine kadar devam etme kararı aldığı belirtildi. Davutoğlu'nun ekonomiye yeni takviyeler de yapabileceği ancak ekonomi patronluğunu Babacan'ın sürdüreceği öğrenildi.

 

YENİ ŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler