YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanı Bozdağ: Hiçbir terör örgütü Türkiye'de bir yere varamayacaktır
Bakanı Bozdağ: Hiçbir terör örgütü Türkiye'de bir yere varamayacaktır
08 Temmuz 2016 17:54
Adalet Bakanı Bozdağ, ''Hiçbir güç, hiçbir terörist, hiçbir terör örgütü Türkiye'de terörle bir yere varamayacaktır. Her türlü hesabı, oyunu bozmak ve tuzağı kuranın başına geçirmek bizim işimizdir." dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'ın Esenli köyünde düzenlenen ''Büyük Esenli Buluşması" etkinliğinde yaptığı konuşmada, tüm İslam aleminin geçmiş Ramazan Bayramı'nı kutladı. 

Türkiye'nin terörle mücadeleyi etkin ve kararlı bir biçimde sonuna kadar sürdüreceğini vurgulayan Bozdağ, ''Terör bitene kadar, Türkiye'nin şehirleri, beldeleri, köyleri, ovaları, dağları terörden temizleninceye kadar bu mücadele etkin ve kararlı bir biçimde sürdürülecektir. 

Cumhuriyet döneminin en kapsamlı, en etkin ve en fazla netice alıcı mücadelesi sürüyor. 

Pek çok terörist etkisiz hale getirildi. Kazdıkları hendekler, kurdukları barikatlar, oluşturdukları tuzaklar bir bir yok edildi. Bundan sonra da aynı kararlılıkla bu mücadele devam edecektir.'' diye konuştu.

Türkiye'de tüm vatandaşların, vatan için gerekirse gözünü kırpmadan canını vermeye hazır olduğunu anlatan Bozdağ, şöyle devam etti:

''Türkiye'de terörle, şiddetle elde edilebilecek hiç ama hiç netice yoktur. Hiçbir güç, hiçbir terörist, hiçbir terör örgütü Türkiye'de terörle bir yere varamayacaktır. 

Her türlü hesabı, oyunu bozmak ve tuzağı kuranın başına geçirmek bizim işimizdir. Her daim yaptık bundan sonra da Allah'ın izni ile yapmaya devam edeceğiz.''

"Hiçbir hükümet kendi ülkesinde terör olsun istemez"

Bozdağ, Türkiye'de terörle mücadele konusunda millet ile devletin, millet ile hükümetin arasına nifak sokmak isteyen çevreler olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

''Bir yerde terör saldırısı oluyor, onlarca şehidimiz var, neredeyse zil takıp oynayacak alçaklar çıkıyor. Her terör saldırısını Türkiye’nin hükümetine, devletine saldırmak için bir vesile kılan hainler var. 

Türkiye’nin bugünkü hükümeti de bundan önceki hükümetleri de her daim ülkesinin huzurunu, güvenliğini, birliğini, dirliğini arzu etmiş, vatandaşının ayağına diken batmaması için gecesine gündüzünü katarak çalışmıştır. Hiçbir hükümet kendi ülkesinde terör olsun istemez.''

''Türkiye’nin siyaseti terör noktasında birlik olmayı başarmadı"

Bozdağ, teröre karşı birlikte hareket edilemediğini kaydederek, şöyle konuştu:

''Türkiye’nin siyaseti terör noktasında birlik olmayı başarmadı. Sivil toplum örgütleri birlik olmayı başarmadı. 

Terör saldırıyor, üniversitedeki bazı akademisyenler bir araya geliyor, Kandil’in aklındaki mesajların altına imzayı atıyorlar, yayın yapıyorlar. 

Gazeteler manşet atıyorlar. Paris’te olan saldırı için ayrı manşet, İstanbul’da olan saldırı için ayrı manşet atıyorlar. Siz Paris’in gazetesi misiniz, yoksa Ankara’nın gazetesi misiniz? Siz Fransa’nın gazetesi misiniz, yoksa Türkiye’nin gazetesi misiniz? Böyle bir şey olabilir mi. 

Onun için Türkiye’de terör ile etkin ve kararlı mücadelenin en nihayetinde arzu edilen neticeye varması için hepimizin terör karşısında bir olmaya, birlik olmaya dimdik durmaya ihtiyacımız var. 

Siyaset kurumu terör karşısında iktidarın yanında durmak zorundadır. Muhalefette kim olursa olsun, herkes iktidarın arkasında duracak, aklında ne varsa söyleyecek.''


AA

1
 // 1
Hiç bir hükümette haini teröristi maaş bağlayarak meclise sokmak istemez....
08 Temmuz 2016 18:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler